Od lewej: Prezydent Marcin Krupa i radny Józef Zawadzki oraz Tomasz Szpyrka na sesji Rady Miasta / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Katowicki radny twierdzi, że nie głosował we własnym interesie. Tomasz Szpyrka był gościem InfoKatowice.pl i zapytaliśmy go o feralne głosowanie z 26 września tego roku. Przypomnijmy, radni zdecydowali o przekazaniu zarządzania trzema basenami do Katowickich Wodociągów, tę decyzję zakwestionował wojewoda, który unieważnił uchwałę. Radni natomiast skierowali rozstrzygnięcie wojewody do Sądu Administracyjnego w Gliwicach. W głosowaniach brał udział Tomasz Szpyrka, który kilka dni później został dyrektorem od basenów w Katowickich Wodociągach. O jego nowej pracy wiadomo było już od sierpnia. Szpyrka w rozmowie z nami stwierdził, że nie widzi nic złego w tym, że głosował w kwestii skierowania sprawy do sądu w Gliwicach.

Reklama

– Gdyby stricte głosowanie dotyczyło z imienia i nazwiska mojej osoby, oczywiście nie brał bym udziału albo bym się wstrzymał – mówił nam Tomasz Szpyrka, miejski radny Forum Samorządowego i dyrektor w Katowickich Wodociągach. Jak podkreślał, uchwała miała charakter techniczny.

– Tu nie jest kwestia personalna, tylko kwestia dotycząca zarządzania i rozpatrzenia uchwały – dodał.

Szpyrka podkreślił, że gdyby miał głosować ponownie, to dokładnie tak samo oddałby głos. Konfliktu interesów nie widzi.

Wniosek o unieważnienie wspomnianej uchwały skierowało Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides (wydawca InfoKatowice.pl). Zdaniem prawnika Bona Fides, konflikt interesów jest tutaj ewidentny i uchwała powinna zostać unieważniona.

Głosowanie odbyło się 26 września, od 1 października Tomasz Szpyrka obejmował funkcję dyrektora od basenów. Miasto o jego nominacji informowało 21 sierpnia – prace radnemu zaproponował prezydent Katowic.

– Tutaj nie jest własny interes, tutaj chodzi o rozpatrzenie funkcjonalne w przyszłości zarządzania tymi basenami – powiedział w rozmowie z InfoKatowice.pl Tomasz Szpyrka.

Rozmowa z Tomaszem Szpyrką. Ile zarabia dyrektor od basenów, które się budują? (audio)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.