Reklama

Nie będzie wycinki tysięcy drzew pod nowe alejki w Parku Śląskim, zapewnił InfoKatowice.pl w rozmowie prezes Tomasz Papaj. Co z Falą i wodnym placem zabaw? Sprawdziliśmy i o ile na falę trzeba będzie poczekać kilka lat, wodny plac zabaw może powstać nawet w przyszłym roku.

Kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że w Parku Śląskim powstała koncepcja mówiąca o wycince kilku tysięcy drzew pod alejki spacerowe. Założenia miały być dyskutowane na posiedzeniu rady ds. bioróżnorodności biologicznej, która ostro skrytykowała pomysł. O sprawie pierwszy napisał „Dziennik Zachodni”.

Reklama

Urząd Marszałkowski również negatywnie odniósł się do pomysłu, zwłaszcza, że niedawno marszałek organizował wspólne sadzenie drzew na terenie parku. Krytykowaną koncepcję przedstawiła zatrudniona w spółce Park Śląski architekt.

Prezes Parku Śląskiego podkreślił w rozmowie z nami, że jest to „sztucznie wywołany temat przez media”. Zaznaczał, że takich planów inwestycyjnych w Parku Śląskim nie ma.

– Żadnych takich zamiarów nie mamy. Natomiast dyskusja na temat przyszłości parku, na temat tego co będzie się w nim działo, była przedmiotem spotkania w ramach rady ds. różnorodności biologicznej. Rzeczywiście podczas tej dyskusji, która miała charakter zupełnie wewnętrzny, pojawiły się wątki nowych sieci potencjalnie widokowych – mówi Tomasz Papaj, prezes Parku Śląskiego. – Nie było to żadne oficjalne stanowisko zarządu Parku Śląskiego, tylko luźna dyskusja na temat tego, co mogłoby się wydarzyć, a wcale nie musi się wydarzyć – podkreślił.

Inwestycje w parku

Papaj tłumaczył nam, że już trwa część inwestycji, które za ponad 220 mln zł zostaną przeprowadzone na terenie Parku Śląskiego. Zaznaczył, że to dopiero początek.

– Symbolicznie rozpoczęliśmy renowację „Karolinki” przy wjeździe do Parku Śląskiego, ponadto zaczęliśmy renowację, odnowienie alei, które mieszczą się umownie mówiąc przy Dużej Łące, także rozpoczęta jest inwestycja przebudowy drogi ulicy Harcerskiej – mówił. Modernizowane jest również ogrodzenie przy Rosarium.

Park obecnie przygotowuje się do kolejnych inwestycji, m.in. odbudowy Fali i powstania wodnego placu zabaw.

Kąpielisko i wodny plac zabaw

Jak się dowiedzieliśmy, w ciągu kilku miesięcy ustalone zostanie, gdzie powstanie Fala oraz wodny plac zabaw. Władze parku jeszcze nie zdecydowały, czy Fala zostanie odbudowana w miejscu, gdzie kiedyś funkcjonowało kąpielisko czy w innej lokalizacji na terenie parku.

Rozważa się też lokalizację dla wodnego placu zabaw, który może być budowany tuż przy Fali lub w innej lokalizacji, aby rozładować ruch – a ten na pewno będą generować planowane inwestycje.

Samo kąpielisko Fala było niegdyś oblegane przez mieszkańców Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Wodne place zabaw, gdy powstają to również przyciągają tłumy dzieci.

O ile na kąpielisko trzeba będzie poczekać kilka lat, nie jest wykluczone, że wodny plac zabaw na terenie Parku Śląskiego powstanie w przyszłym roku.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Niech kobita spada z takimi głupimi pomysłami. Alejek jest dość. Niech park oświetli te istniejące nowoczesnym oświetleniem bo to co jest na większości to tragedia. Od strony planetarium i wieży telewizyjnej chyba najgorzej to wygląda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.