Park Śląski / foto: Vardges Muradyan
Reklama

Po rozpoczęciu remontu rzeźby Karolinka przyszedł czas na modernizację alejek. To jedne z ważnych, mocniej ingerujących w przestrzeń parku prac, które będą realizowane dzięki funduszom z instrumentu finansowego Jessica.

– Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość wszystkich naszych gości. Z uwagi na prace modernizacyjne, w niektórych przestrzeniach pojawią się utrudnienia komunikacyjne. Staramy się jednak by były odczuwalne w jak najmniejszym stopniu – podkreśla Artur Cieślak, dyrektor administracyjno-techniczny w Parku Śląskim.

Reklama

Prace związane z modernizacją traktów komunikacyjnych trwają w dwóch częściach Parku Śląskiego: na alei Harcerskiej, między rondem przy ulicy Parkowej, a rondem przy Stadionie Śląskim oraz na w centralnej części parku – na alei Różanej i w obrębie Dużej Łąki. Ten etap działań ma kosztować 4 miliony złotych, a jego zakończenie planowane jest na przełomie września i października.

– Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni i kanalizacji deszczowej – tłumaczy Artur Cieślak. – Alejki zdecydowanie wymagają już naprawy i częściowej wymiany podbudowy, a także remontu chodników. Istotna jest też wymiana kanalizacji. Ostatnie burze pokazały, że stojąca po deszczu woda to spory problem. Nasza kanalizacja nie była remontowana od początku powstania parku – przypomina.

Tego typy remonty oznaczają też utrudnienia dla pieszych, rowerzystów czy rolkarzy, a także utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do parku. Ich – niestety – nie da się uniknąć. W przypadku alei Harcerskiej wyłączona została jedna nitka jezdni od wjazdu przy centrum handlowym.

– Z tego powodu prosimy wszystkich, zarówno gości parku, ale też dzierżawców o korzystanie z wjazdu głównego i ruch w kierunku bramy numer 7 Stadionu Śląskiego. Chodzi o to, by maksymalnie odciążyć modernizowaną aleję Harcerską – tłumaczy Cieślak.

Z kolei w centralnej części parku prowadzony jest remont al. Różanej i kilku innych przecinających Dużą Łąkę. Z użytkowania zostanie również wyłączona część alei Spacerowej, między fontanną a przejściem podziemnym w kierunku Osiedla Tysiąclecia.

Dodajmy, że prace modernizacyjne trwają również przy Planetarium Śląskim. W tamtej części parku z utrudnieniami trzeba się liczyć na odcinku wzdłuż al. Leśnej, a przede wszystkim na al. Planetarium od al. Dojazdowej (przejeżdża tamtędy ciężki sprzęt).

Gdzie mogą pojawić się utrudnienia:
1. Aleja Harcerska
2. Okolice Dużej Łąki i aleja Różana
3. Aleja Planetarium (przejazdy od al. Dojazdowej i al. Leśnej)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.