Muzeum Historii Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Władze Katowic zaproponowały zmianę tegorocznego budżetu miejskiego poprzez przeniesienie 72 tys. złotych z zadań remontowych w Muzeum Historii Katowic, na adaptację poddasza w muzeum. Radny zapytał z jakich remontów zrezygnowano i dlaczego się na to zdecydowano.

Chodzi o rezygnację z zadań remontowych w Muzeum Historii Katowic. W projekcie uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie zmian budżetu oraz w budżecie miasta Katowice na 2019 rok zapisano, że do budżetu miasta na 2019 rok wprowadza się zadanie pod nazwą: „Wykonanie adaptacji części strychu na potrzeby Muzeum Historii Katowic”. Sprawa dotyczy 72 000 zł.

Sprawą zainteresował się radny miejski Dawid Durał. Zadał w tej sprawie pisemne zapytanie Marcinowi Krupie. Durał w swoim piśmie z 18 lipca br. wskazał, że w projekcie uchwały zaznaczono, iż „środki pochodzą z rezygnacji z zadań remontowych w instytucji”.

Reklama

Zwracam się z zapytaniem, z jakich zadań remontowych w instytucji zrezygnowano? Dlaczego z tych zadań remontowych zrezygnowano? Dlaczego tych środków nie przeznaczono na remont zalewanych pomieszczeń w budynku muzeum przy ul. Rymarskiej 4? – wskazał radny w swoim zapytaniu. Warto dodać, że Dawid Durał wielokrotnie w ostatnich miesiącach dopytywał o to, dlaczego władze Katowic oraz władze muzeum zrobiły bardzo niewiele w sprawie zalewania i zagrzybienia budynku oddziału muzeum na Nikiszowcu.

Władze Katowic nie odpowiedziały jeszcze na zapytanie radnego Dawida Durała.

3 KOMENTARZE

  1. Przepraszam bardzo, ale na tym portalu ostatnio piszecie tylko i wyłącznie o radnym Dawidzie Durał i jego licznych zasługach dla miasta.
    Budzi to daleko idące wątpliwości, co do obiektywizmy prowadzonego portalu, a także wpływu Pana Durała na Stowarzyszenie Bona Fides.
    Sugeruję zastanowić się, w którą stronę to wszystko zmierza.

    • A temat muzeum i tego co się tam dzieje nie jest istotny? Durała można lubić lub nie, ale pyta o sprawy istotne! Jeśli dyrektor miejskiego muzeum lekceważy radnych (bez względu na opcję polityczną!) to chyba oburza?

    • Też to zauważam. Pachnie mi to przedwczesną kampanią Nie zdziwię się, jak w następnej kadencji Dawid Durał będzie startował na prezydenta miasta… Reszty można się domyśleć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.