Park Śląski / foto: Vardges Muradyan
Reklama

Prezes i wiceprezes Parku Śląskiego stracili stanowiska – o odwołaniu zdecydowała Rada Nadzorcza spółki. Wcześniej doszło do zatrzymania pracownika parku Marka P., który miał się dopuścić płatnej protekcji.

Z informacji InfoKatowice.pl wynika, że Marek P. miał zostać zatrudniony w regularnym naborze. – Nie był to żaden „partyjny wsad” – mówi nasz informator. Miał zająć się ważną wartą około 200 mln zł modernizacją Parku. Do zatrzymania mężczyzny doszło w piątek, a oczy mediów zwróciły się w stronę Parku Śląskiego. Władze Parku pogrążyła kontrowersyjna próba zakupu samochodu hybrydowego.

Reklama

Zmiany w Parku

Dzisiaj zebrała się Rada Nadzorcza i odwołała prezesa Krzysztofa Opałkę i wiceprezesa Marka Widucha (od kilku lat sprawował tę funkcję). Nowego prezesa pogrążyła próba kupna służbowej limuzyny.

– Władze województwa śląskiego postawiły przed Parkiem Śląskim ambitne i oczekiwane społecznie zadanie w postaci szeroko zakrojonej rewitalizacji. Niedopuszczalne są sytuacje, w których zamiast koncentrować się na wdrożeniu tych działań podejmowane są budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą Parkowi i stawiają pod znakiem zapytania troskę Zarządu Parku o majątek publiczny. Zarząd Parku bezpośrednio nadzoruje funkcjonowanie Parku i ponosi za to pełną odpowiedzialność. Ostatnie wydarzenia wpłynęły na utratę zaufania, co przekonało Radę Nadzorczą do podjęcia decyzji o odwołaniu Prezesa Krzysztofa Opałki i Wiceprezesa Marka Widucha z dniem dzisiejszym – czytamy w komunikacie Rady Nadzorczej.

Jednocześnie Rada Nadzorcza oddelegowała do pełnienia obowiązków prezesa Parku Śląskiego przewodniczącego Rady Nadzorczej Tomasza Papaja. Na Wiceprezesa spółki został powołany Maciej Gabryś.

Reklama

1 Komentarz

  1. Hehe, hybrydy sobie kupić nie mogli, ale prezydent Katowic to Tesle mógł sobie za państwowe kupić. Przed wyborami rowerem a po wyborach Teslą, taki proekologiczny jest 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.