Reklama

Kamery zatrzymały libację alkoholową w Katowicach, którą na jednej z ławek urządziła sobie grupka mężczyzn. Szybko interweniowała Straż Miejska, a plenerowi biesiadnicy zostali ukarani mandatami karnymi. Jak podkreślają służby miejskie, w 2018 roku kamery w Katowicach zainicjowały ponad 2,9 tys. interwencji na terenie miasta. Miały też spektakularne wpadki – m.in. system w zeszłym roku się zepsuł.

W miniony piątek (17 maja) oko katowickich kamer przykuły wydarzenia na placu Jana Pawła II. Około 1.00 w nocy czterech mężczyzn urządziło sobie tam „biesiadę piwną”. Na miejsce wysłano patrol Straży Miejskiej, czego skutkiem było ukaranie 4 mężczyzn mandatami karnymi – 100 zł każdy.

220 kamer patrzy

Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analiz to system 220 kamer.

Reklama

– Dzięki wykorzystaniu Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy strażnicy ujawnili 1198 wykroczeń drogowych. W wyniku zainicjowanych przez operatorów KISMiA zdarzeń, strażnicy nałożyli w 342 przypadkach grzywny w drodze mandatu karnego, wobec 87 sprawców wykroczeń zastosowali środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, a w stosunku do 26 osób skierowano wniosek o ukaranie do sądu. W ponad 700 przypadkach strażnicy nadal prowadzą czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenie – poinformował Jacek Pytel z katowickiej Straży Miejskiej.

W 2018 roku operatorzy na podstawie zarejestrowanego obrazu z kamer rozpoczęli łącznie 2933 interwencje. W wyniku obserwacji operatorzy ujawnili naocznie 638 wykroczeń, a skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ujawnili 692 wykroczenia. Strażnicy ukarali mandatem karnym na miejscu 171 sprawców wykroczeń, a wobec 73 osób zastosowano „środki oddziaływania wychowawczego”.

W 326 przypadkach w związku z brakiem na miejscu zdarzenia kierującego pojazdem strażnicy wystawili wezwania do stawienia się w siedzibie Straży Miejskiej. W wyniku prowadzonych czynności wyjaśniających w 364 przypadkach strażnicy zastosowali grzywny w drodze mandatu karnego, a 151 sprawców pouczyli. Ponadto, 209 spraw znajduję się w toku czynności wyjaśniających (na podstawie wystawionych wezwań), a w 8 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu. W 599 przypadkach po przybyciu patrolu na miejsce zdarzenia, interwencje nie potwierdziły się.

Seks, fontanno-pralka i wielka awaria

KISMiA to także spektakularne wpadki. Choćby jeżeli chodzi o kradzież i zniszczenie „Szlaku Śląskiej Godki”. W centrum miasta odpiłowano figurki i nikt nawet nie zareagował kiedy miało to miejsce. W zeszłym roku półnagi mężczyzna mył się w fontannie na Placu Kwiatowym (zdjął spodnie, był bez bielizny). Miało to miejsce w biały dzień, nie wspominając już o słynnej parze, która zasnęła podczas uprawiania seksu na ławce tuż przed Urzędem Miasta Katowice.

W marcu zeszłego roku doszło też do dużej awarii systemu miejskich kamer. Były okresy kiedy nie nagrywał, a o podglądzie obrazu z kamer na żywo można było jedynie pomarzyć. System w pełni naprawili dopiero w maju.

– Wystąpiła usterka dotycząca dostępu do obrazu „na żywo” oraz obrazu archiwalnego za pośrednictwem dedykowanej aplikacji klienckiej oprogramowania Milestone, z której korzystają operatorzy monitoringu. Awaria wystąpiła podczas aktualizacji oprogramowania do wyższej wersji wymaganej ze względu na planowaną rozbudowę systemu – tłumaczy Ewa Lipka z katowickiego magistratu.

Uprawiali seks na ławce pod Urzędem Miasta Katowice. Zasnęli w trakcie

2 KOMENTARZE

  1. W zeszłym roku półnagi mężczyzna mył się w fontannie na Placu Kwiatowym (zdjął spodnie, był bez bielizny). Miało to miejsce w biały dzień, nie wspominając już o słynnej parze, która zasnęła podczas uprawiania seksu na ławce tuż przed Urzędem Miasta Katowice. W obu przypadkach interweniowała straż miejska – o wpadce raczej nie może być mowy

  2. No to kurwa swiat zbawiliscie.jest o czym pisac…brawurowa akcja strazy miejskiej…jest sie czym chwalic…ale prawdziwych zbirow to wy sie boicie umiecie.na huj wogole ta straz miejska…od tego juz mamy policje.po co ich wogole utrzymywac…bohaterowie …smiech na sali bo kogos na piwku złapali…faktycznie jest o czym pisac…ale jak na osiedlach lataja w kominach po 30 osob leja jednego chopa to ich nie ma…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.