Wojewódzka Rada Społeczna ds. Parku Śląskiego / fot. Śląskie
Reklama

Jest nowa Rada Społeczna ds. Parku Śląskiego. Marszałek powołał Wojewódzką Radę Społeczną ds. Parku Śląskiego. Jest w niej też katowicki akcent. Rada to organ doradczy, działający przy marszałku, który jednocześnie zapowiedział powstanie tzw. okrągłego stołu dla Parku Śląskiego.

Rada ds. Parku Śląskie jest organem opiniodawczo – doradczym działającym przy marszałku województwa. Członkowie rady nie będą otrzymywać żadnego wynagrodzenia za pracę – jest to działalność społeczna. Do jej zadań należy rozpoznawanie potrzeb i doradzanie działań rozwojowych Parku, opiniowanie i wspieranie inicjatyw realizowanych na obszarze Parku oraz organizowanie płaszczyzny współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami działającymi na rzecz wzmocnienia oferty edukacyjnej, sportowej i rozrywkowej Parku.

Reklama

– Park Śląski to z pewnością jedna z najsilniejszych marek naszego województwa, którego potencjał nadal nie został do końca rozpoznany i wykorzystany. Niewiele metropolii na świecie ma tak piękne i obszerne tereny zielone w samym w swym centrum, które służą rekreacji i wypoczynkowi ale także integrują mieszkańców. Chciałbym, i w tym upatruję rolę Rady ds. Parku, by zachować i jednocześnie twórczo rozwinąć funkcje Parku Śląskiego – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Katowice mają też swój akcent w powołanej Radzie. W jej prace włączył się Grzegorz Wójkowski ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides.

Marszałek zapowiedział także okrągły stół Parku Śląskiego, do którego zaproszeni zostaną wszyscy zainteresowani jego przyszłością. Działacze lokalni, wojewódzcy, samorządowcy i społecznicy.

W skład Rady weszło 6 osób, przedstawicieli stowarzyszeń oraz środowisk skupionych wokół Paku Śląskiego:

Elżbieta Mądry – Prezes Zarządu Stowarzyszenie Nasz Park

Łukasz Korsak – Społeczność Ratujmy Park Śląski,

Dariusz Olejniczak – prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Parku Śląskiego,

Anna Poraj – Prezes Zarządu Fundacja Park Śląski

Anna Peterko – Komendant Śląskiej Chorągwi ZHP,

Grzegorz Wójkowski – Prezes Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides

 

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.