Worki z kontrabandą / fot. Policja

Zarzuty dla 49-latka z Katowic. Efekty kontroli drogowej mężczyzna solidnie odczuje, a zwłaszcza jego kieszeń. Poza utraconą kontrabandą i wysoką karą grzywny, mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

Na jednej z katowickich ulic policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierował nim 49-letni mieszkaniec naszego miasta. Jak się okazało miał w samochodzie sporą ilość tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Dalej już było tylko gorzej dla mieszkańca Katowic.

Reklama

– W toku dalszych czynności, mundurowi wspierani przez swoich kolegów z wydziału kryminalnego katowickiej komendy miejskiej, skontrolowali mieszkanie i garaż należące do mężczyzny. Tam odnaleźli większe ilości kontrabandy. Stróże prawa zabezpieczyli w sumie ponad 200 kg suszu tytoniowego, ponad 17 tys. gotowych papierosów, a także 125 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia – informuje Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Towary nie posiadały obowiązkowego oznaczenia znakami akcyzowymi. Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzuty związane z posiadaniem nielegalnego tytoniu i alkoholu. Grozi mu do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Jak oszacowano, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych wynoszą blisko 250 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.