Nielegalny towar / fot. KAS
Reklama

80-latkowi z Będzina grozi więzienie i wysoka grzywna. Na jego trop wpadli kryminalni z Katowic wraz funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Na terenie jego garażu ujawniono nielegalne papierosy i susz tytoniowy. Papierosy były pakowane w opakowania jednostkowe przypominające oznakowanie stosowane przez najbardziej znanego producenta papierosów na świecie. Część papierosów była luzem w zbiorczych kartonach

„Do sprawy zabezpieczono blisko 80 tys. sztuk papierosów oraz 362,5 tys. sztuk gilz do produkcji papierosów, a także susz tytoniowy i odpady tytoniowe” – informuje KAS. Zabezpieczono również urządzenia wykorzystywane do przestępczego procederu: pakowarka próżniowa, nabijarka do papierosów oraz kompresor.

Reklama

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że uszczuplenia z tytułu należnych podatków to ponad 96 tys. złotych. Właściciel nielegalnych wyrobów tytoniowych usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Postepowanie prowadzone przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy pozwoli ustalić pozostałych organizatorów  i czas trwania nielegalnego procederu. Posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru. O wysokości kary zdecyduje sąd” – informują funkcjonariusze.

Tutaj warto zaznaczyć, że kupując towar z nielegalnego źródła nigdy nie mamy pewności, jakie substancje zawiera i czy są one bezpieczne dla zdrowia. W nielegalnych fabrykach wykorzystuje się często zanieczyszczone i spleśniałe liście tytoniu, co znacznie zwiększa ryzyko związane z paleniem tytoniu.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

 

Reklama

1 Komentarz

  1. Ludzie ledwo przędą dzięki rozdawnictwu PiS i eksportowi węgla za bezcen a kupowaniu po 3000 za t. Włoskie meble we Wrocławskiej Prokuraturze, miliony na Kościół, drukowanie pustego pieniądza…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.