Wizualizacja Stadionu Miejskiego / fot. GKS Katowice
Reklama

Katowicki Stadion Miejski ciągle tylko na papierze. Radny pyta o możliwość mrożenia lodu w hali sportowej, która ma powstać przy obiekcie. Inwestycja ma kosztować w sumie ponad 213 mln zł – przynajmniej taką kwotę wpisano do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Katowice. Największe nakłady finansowe miasto chce przeznaczyć w latach 2021 i 2022. W hali będą mrozić lód? 

W sumie na ponad 213 mln zł składa się ponad 108 mln zł środków własnych miasta Katowice oraz 105 mln zł kredytu. Stadion powstanie w rejonie ulic Dobrego Urobku i Feliksa Bocheńskiego, w sąsiedztwie autostrady A4. Oprócz stadionu na 12 tys. miejsc powstanie również hala sportowa, która pomieści nawet 3 tys. kibiców. Do tego zostaną zbudowane także boiska treningowe – w sumie ma być ich 6.

Prezydent Katowic już w 2017 roku zapowiedział, że obiekt będzie swoje kosztował, choć wtedy nie padały żadne kwoty.

– Nie będziemy na nim oszczędzać – mówił Marcin Krupa i dodał, że obiekt ma być wizytówką Katowic.

Stadion będzie gotowy w 2022 roku, wcześniej mówiło się o pierwszym kwartale 2021 roku.

Zamrozić lód

O kwestię ewentualnego mrożenia lodu dopytywał prezydenta Katowic przewodniczący Rady Miasta Katowice Maciej Biskupski.

Proszę o informację czy nowy projekt hali przy stadionie miejskim w Katowicach zakłada mrożenie lodu? Czy będzie możliwe okazjonalnie rozgrywanie tam meczów hokejowych? Jeśli nie, czy nie warto na tym etapie projektowania uwzględnić takiej możliwości? – napisał w interpelacji do prezydenta Katowic.

Na mrożenie lodu na hali jednak nie ma szans.

– Informuję, że obecnie opracowywana dokumentacja budowlana nie ma w zakresie zaprojektowania systemu mrożenia lodu. Wykonanie dodatkowego systemu w obecnej chwili jest niemożliwe, gdyż układ pomieszczeń i systemów występujący w obiekcie został już zaprojektowany, a wprowadzenie dodatkowego systemu i układu wiązałoby się z likwidacją innej funkcji, która była pierwotnie założone na etapie zlecenia inwestycji – wyjaśniał wiceprezydent Waldemar Bojarun.

W połowie 2018 roku miasto zaprezentowało zwycięzcę konkursu na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Stadionu Miejskiego w Katowicach. Na konkurs wpłynęło w sumie 11 prac. Wygrała koncepcja RS Architekci Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.