Mieszkańcy Załęża mają dosyć hałasu. Chcą ekranów akustycznych wzdłuż DTŚ. Drogowa Trasa Średnicowa przebiega równolegle do zabudowy Załęża. Mieszkańcy skarżą się na hałas, jaki dobiega od strony tej drogi. W ich imieniu radny miejski Patryk Białas wystąpił do władz miasta z propozycją, by wzdłuż DTŚ-ki wybudować ekrany akustyczne.

Chodzi w szczególności o odcinek DTŚ-ki od granicy z Chorzowem (ul. J. Gałeczki) do węzła z ul. Jana Pawła II. Intensywny ruch na tej trasie powoduje od wielu lat duży hałas, który uprzykrza życie mieszkańcom Załęża, który zamieszkują przy nieodległej ul. Gliwickiej. Mieszkańcy skarżą się, że „hałas jest nie do wytrzymania i normalnego funkcjonowania”. Ostatnio pogorszenie sytuacji spowodowała wycinka drzew na działkach pomiędzy DTŚ-ką a ul. Gliwicką. W tej sprawie interpelację złożył radny miejski Patryk Białas (KO).

– Ekrany akustyczne stanowią przegrodę dla źródła hałasu oraz smogu komunikacyjnego. Powodują powstanie cienia akustycznego (ekranowanie akustyczne), w którym poziom dźwięku jest znacznie mniejszy od poziomu przed ekranem. Postawienie w tym miejscu ekranów poprawi jakość życia mieszkańców dzielnicy Załęże – napisał w swojej interpelacji radny Białas.

Reklama

Jednocześnie w swoim piśmie z 18 marca br. radny proponuje budowę ekranów na odcinku od ul. J. Gałeczki do ul. Jana Pawła II. Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.