Członkowie partii Wiosna / fot. mat. pras.

„Wiosenne Porządki” na Śląsku i Zagłębiu. Partia chce wiedzieć ile zarabiają urzędnicy. Przedstawiciele Śląskich i Zagłębiowskich struktur partii „Wiosna”, złożyli w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach  wniosek o udostępnienie informacji publicznej, który ma na celu ujawnienie zarobków pracowników zatrudnionych w Urzędzie. Takich wniosków „Wiosna” wysłała prawie 8 tysięcy w całej Polsce.

– Zaczynamy jak Wiosna, wiosenne porządki od urzędów – mówił w poniedziałek 11 marca, na konferencji prasowej w Warszawie Robert Biedroń. Wraz ze swoją partią rozpoczął akcję, która ma na celu ujawnić zarobki urzędników. – Chcemy wymieść to wszystko, o czym się mówi od 30 lat. Nie powinno być „misiewiczów”, nie powinno być asystentek-rusycystek czy kierowników basenów. Zgodnie z art. 61 Konstytucji zaczynamy naszą akcję. Wielu urzędników, wielu polityków ukrywa przed nami wynagrodzenia. To coś, co powinno być jawne – mówił Biedroń.

W piątek, pełnomocnicy Zarządu Partii ds. budowania struktur: Łukasz Kohut, Katarzyna Majchrzak oraz Maciej Klimek przed Urzędem Marszałkowskim w Katowicach przedstawili cele akcji oraz ilość złożonych przez partię w całym województwie, wniosków o udostępnienie informacji publicznej dotyczących wynagradzania pracowników jednostek samorządu terytorialnego.

Reklama

– W okręgu katowickim złożyliśmy 55 wniosków mailowo i 7 wniosków osobiście. W całym Okręgu Wyborczym tych wniosków było ponad 170. Mieszkańcy są akcjonariuszami miast, gmin i spółek, w związku z czym mają prawo do wiedzy, jak ich pieniądze są wydawane – tłumaczyła Katarzyna Majchrzak.

– W przypadku Zagłębia Dąbrowskiego zostało złożonych 23 wnioski do Urzędów Gmin oraz Starostw Powiatowych, a także 15 wniosków do miejskich spółek komunalnych – mówił Maciej Klimek.

Łukasz Kohut wyjaśnił, że celem akcji nie jest pokazanie, że samorządowcy i pracownicy instytucji publicznych zarabiają zbyt dużo.

– Naszym celem jest pokazanie, że zarobki pracowników instytucji publicznych powinny być jawne – mówi.

2 KOMENTARZE

  1. I za takie działania, nie macie mojego głosu, wiosna była zimą, jak startowaliście z konwencją, teraz pokazujecie, że zbieracie haki – tylko po co? Nie tak powinien wyglądać powiew wiosny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 22 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.