Pojazd czyszczący ulicy MPGK / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach trwa sprzątanie, posadzonych zostanie również 140 tys. roślin.  Miejskie wiosenne porządki realizowane są przez Zakład Zieleni Miejskiej, Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Każda z miejskich jednostek ma działkę, za którą jest odpowiedzialna. Zakład Zieleni Miejskiej porządkuje skwery i parki. Alejki i trawniki są oczyszczane z liści, nasion, igliwia itp., przycinane są żywopłoty i krzewy, zbierane są odpady komunalne z pasów drogowych i pozostałych terenów miejskich.

Reklama

ZZM ma już przygotowane do sadzenia 50 tys. sadzonek aksamitki, 25 tys. bratków. Tegoroczne nasadzenia obejmą około 140 tys. roślin.

– W trakcie prac porządkowych troszczymy się o wspieranie bioróżnorodności na miejskich terenach zielonych poprzez odpowiedni dobór roślin. W ten sposób możemy ograniczyć skutki zmian klimatycznych oraz emisji pyłów do atmosfery. Jednocześnie pozostawiamy część liści i drewna do naturalnego rozkładu jako naturalny nawóz pozytywnie wpływający na ekosystem miejski – mówi zastępca dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej Magdalena Biela.

Trwa również sprzątanie pasów drogowych – około 300 ulic – w sumie łącznie 221 ha. Tym zajmuje się MZUiM. Jednostka usuwa nielegalne reklamy, czyści znaki i bariery energochłonne, a MPGK sprząta, zamiata ulice, place i ścieżki rowerowe.

Jak jest każdy może zobaczyć na własne oczy. Waszym zdaniem, Katowice to czyste i zadbane miasto?

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. MZUiM może się dwoić i troić żeby było czysto, i chwała im za to, ale naszej mentalności bezkarności za śmiecenie to nie zmieni, stąd to raczej gaszenie pożaru a nie praca u podstaw, ale trudno od MZUiM oczekiwać edukacji ludzi w tym zakresie…

  2. HAHAHAHAHA pozostanie 140 tys malych roslinek hahahahah zal zal zal ,Miasto Katowice centrum potrzebuje Zieleni Zieleni ,Zieleni Drzew Drzew .Myslalam ze w centrum Katowic zasadzi sie 140 tys zdrowych pieknych duzych drzew ,bo my katowiczanie slazacy chcemy swiezego powietrza chcemy oddychac ,chcemy zieleni pieknych duzych ogromnych drzew a nie kwiatuszkow malutkich zal 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.