Designerskie ogródki przy szalecie / fot. UM Katowice
Reklama

Wiemy ile kosztował projekt „designerskich ogródków” i jego poprawa. Wiaty powstaną przy pawilonie z szaletem i restauracją, który znajduje się na Rynku w Katowicach. W zeszłym roku już urzędnicy przymierzali się do inwestycji, ale nie udało się jej przeprowadzić. Teraz już wiadomo, że będzie kosztowała w sumie ponad milion złotych. O ile oczywiście wpłyną odpowiedni oferty – przyszli wykonawcy mają czas do jutra.

„Designerskie ogródki” w zeszłym roku zapowiadał magistrat, miały kosztować 700 tys. zł, a jak się okazało w tym roku przetarg na ich wykonanie opiewa już  na 772 tys. zł (netto). Brutto to ponad 949 tys. zł. To jednak nie jedyna kwota, którą poniósł katowicki magistrat – w końcu trzeba było je jeszcze zaprojektować. Chodzi o zamówienie z października 2016 roku.

Reklama

– Projekt zagospodarowania terenu w rejonie północnej części Placu Centralnego stanowiącego połączenie formalne płaszczyzny placu z budynkiem C4 i częścią rekreacyjną” przygotowany przez firmę Arsis Atelier kosztował 125.460 zł – poinformowała nas Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu. Podana kwota jest kwotą brutto.

Projekt wcześniej zamówiony, trzeba było poprawić w 2017 roku, a to też swoje kosztowało.

Designerskie ogródki przy szalecie / fot. UM Katowice

– Zakres zmiany ogranicza się wyłącznie do zamiany płyt żelbetowych na konstrukcję stalową. W zakresie pozostałych branż żadnych zmian nie wprowadzono. Kształt zaproponowanej konstrukcji stalowej w pełni odpowiada zarysowi pierwotnie przewidywanych płyt żelbetowych, dlatego finalny wygląd wiat nie ulegnie zmianie – czytamy w dokumentacji.

„Projekt budowlano-wykonawczy zamienny” opracowany przez BUDOPROJEKT kosztował 24.600 zł.

W przypadku wyboru wykonawcy, który stworzy wiaty, czy jak woli urząd „Designerskie ogródki” całość będzie kosztowała katowickiego podatnika ponad milion złotych.

Urzędnicy przekonywali w zeszłym roku, że to właśnie mieszkańcy chcą „designerskich ogródków”. Zapytani o konkrety mieli z nimi problem.

– Takie głosy pojawiały się w mediach społecznościowych, forach, spotkaniach z mieszkańcami. Urząd Miasta Katowice nie posiada ich wykazu – wyjaśniała nam rzeczniczka magistratu.

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. czy pod wiatami będą ogródki gastronomiczne dla sąsiedniego lokalu, a jeśli to to czy w trakcie konkursu na znalezienie najemcy pawilonu oferenci mieli świadomość o tak ogromnej inwestycji miasta w przestrzeń przy budynku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.