Po naszym materiale katowiccy radni chcą pisemnego uzasadnienia nagrody dla dyrektora. Dostał prawie 20 tys. zł w 2018 roku. To „nagroda roczna”, która rok wcześniej była nieco mniejsza. Natomiast pracownicy tej miejskiej instytucji głośno mówią o niskich zarobkach tam panujących.

W ubiegłym roku największą nagrodę otrzymał dyrektor Muzeum Historii Katowic  Jacek Siebel, chodzi o ponad 19,6 tys. zł. W uzasadnieniu magistrat podał, że jest to nagroda roczna. To właśnie tą nagrodą zainteresowali się katowiccy radni Koalicji Obywatelskiej.

– Nie przedstawiono niestety, żadnego merytorycznego uzasadnienia dla tak wysokich nagród dla dyrektora tej jednostki miejskiej. Prosimy o przedstawienie takiego uzasadnienia w formie pisemnej – stwierdzili radni opozycji.

Radni przypomnieli w swoim piśmie do Marcina Krupy, że w instytucji nie zarabia się najlepiej. – W tej instytucji są zatrudnieni pracownicy posiadający 15-letni, 20-letni, a w niektórych przypadkach 25-letni staż pracy, a wynagrodzenie nie przekraczają 2000 netto miesięcznie – podkreślili radni.

Miasto ma dwa tygodnie na odpowiedź radnym. Tutaj warto przypomnieć, że dyrektor MHK nie jest jedynym, który otrzymał wysoką nagrodę w 2018 roku.

17 tys. zł otrzymał Piotr Zaczkowski, dyrektor Katowice Miasto Ogrodów – to też była nagroda roczna. Natomiast w sumie 16,8 tys. zł otrzymał dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. Mieczysław Wołosz otrzymywał nagrodę w 4 częściach za Sylwestrową Moc Przebojów, realizację zadań w pierwszym  i drugim półroczu oraz za szczególne zaangażowanie w wykonywanie nałożonych obowiązków w IV kwartale 2018 roku.

Prezydent Katowic sowicie nagradzał swoich dyrektorów w 2018 roku. Kto dostał najwięcej?

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.