Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl

Prezydent Katowic sowicie nagradzał swoich dyrektorów w 2018 roku. Sprawdziliśmy, kto otrzymał największe nagrody w 2018 roku i jak się okazuje dyrektor Muzeum Historii Katowice, Katowice Miasto Ogrodów i Zakładu Zieleni Miejskiej otrzymali najwięcej.  

Uzasadnienia przyznania nagród są różne – od nagrody rocznej, czy za Sylwestrową Moc Przebojów po realizację zadań w pierwszym i drugim półroczu. Można by się spierać o to, czy czasami za realizację zadań nie otrzymuje się miesięcznie wynagrodzenia. Co konkretnie mówią liczby?

Największą nagrodę otrzymał dyrektor Muzeum Historii Katowic, to m.in. jego pracownicy starali się o podwyżki w ubiegłym roku, weszli nawet w spór zbiorowy. Jacek Siebel otrzymał nagrodę ponad 19,6 tys. zł. W uzasadnieniu magistrat podał, że jest to nagroda roczna.

17 tys. zł otrzymał Piotr Zaczkowski, dyrektor Katowice Miasto Ogrodów – to też była nagroda roczna. W 2016 roku Urząd Zamówień Publicznych opublikował raport z kontroli zamówienia na 60 tys. euro udzielonego z wolnej ręki przez KMO. Kontrolę rozpoczęto po zawiadomieniu Stowarzyszenia Bona Fides. Ostatecznie skończyło się to dla Piotra Zaczkowskiego orzeczeniem o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych.

W sumie 16,8 tys. zł otrzymał dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. Mieczysław Wołosz otrzymywał nagrodę w 4 częściach za Sylwestrową Moc Przebojów, realizację zadań w pierwszym  i drugim półroczu oraz za szczególne zaangażowanie w wykonywanie nałożonych obowiązków w IV kwartale 2018 roku.

15,8 tys. zł otrzymał Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach, jego nagroda też została podzielona na 4 części, a uzasadnienie jest dokładnie takie samo jak w przypadku dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej.

Na wysoką nagrodę mogła też liczyć dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Anna Fałat otrzymała 13 tys. zł. Sporą nagrodę roczna otrzymał też dyrektor MDK „Południe” ponad 11,5 tys. zł. Dyrektor MDK „Koszutka” otrzymał ponad 10,3 tys. zł.

Poniżej zestawienie nagród wszystkich dyrektorów:

4 KOMENTARZE

  1. haha nie ma jak publiczne “przedsiębiorstwo”.. dla porównania w duzej firmie która przynosi ogromne zyski najlepszy pracownik calej firmy otrzymal 5000zl a 2 i 3 miejsce po 2000zl xdd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.