foto: Materiały prasowe

Już w najbliższy czwartek w Katowicach odbędzie się charytatywny koncert „Betlejem w Spodku”. Na scenie wystąpi ponad 30 artystów z Polski i zagranicy. Dochód z koncertu jest przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących.

Bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Będzie ich można posłuchać w polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach.

Na scenie wystąpi ponad 30 artystów, m.in. Kamil Bednarek, Bovska, Grażyna Łobaszewska, Dawid Kwiatkowski, Józef Broda, Adam Krylik, Antonina Krzysztoń, Mate.O, Agnieszka Musiał, Dana Vynnytska – Ukrainka z Lwowa, Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeb Chamoun – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy, Kapela Maliszów, Atom String Quartet, Fanfara Moldova – bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta oraz międzynarodowy zespół muzyczny pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego.

Dochód z koncertu jest przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł można kupić TUTAJ.

Rozpoczęcie koncertu planowane jest na godz. 18.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.