Reklama
Mamy dla Was podwójne zaproszenie na CUD MIŁOŚCI – BETLEJEM W POLSCE 2022. Wydarzenie to odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19:00 w Katowickim Spodku.
  • Autorskie wersje świątecznych utworów znanych artystów, w tym premierowe wykonania, a także wspólne kolędowanie na kilka tysięcy głosów. 
  • 29 grudnia świąteczna atmosfera ponownie opanuje katowicki Spodek, za sprawą dziewiątej już edycji widowiska Betlejem w Polsce.
  • Wydarzenie promuje utwór Kolęda na strunie serca z udziałem podopiecznych katowickiego Hospicjum Cordis. 
  • Dochód z koncertu wesprze podopiecznych hospicjów – Hospicjum Cordis jest partnerem Betlejem w Polsce.
  • Wystąpią także artyści z niepełnosprawnościami związani z Teatrem EXIT. 
  • Pomóc też można kupując Betlejem BOX – zestaw 9 płyt z utworami ze wszystkich dotychczasowych edycji Betlejem w Polsce, wykonanymi przez wybitnych artystów sceny muzycznej.

To już tradycja: w tym roku po raz dziewiąty Betlejem w Polsce zawita do katowickiego Spodka. Uczestnicy wydarzenia będą wspólnie celebrować Cud Miłości, jakim jest Boże Narodzenie; i jaki może zdarzyć się każdemu z nas – nie tylko „od święta”, ale i na co dzień. Opowiedzą o tym artyści, śpiewając pieśni i piosenki z przewodnim motywem miłości. Tej niezwykłej, którą Bóg obdarza człowieka i tej, która wyraża się w poświęceniu dla drugiej osoby; także miłości, jaka ujawnia swoją czułą siłę w drobnych, codziennych gestach. 

Wśród piosenek widzowie usłyszą zarówno takie, które nieraz towarzyszyły nam w pięknych chwilach naszego życia, jak i utwory premierowe, napisane specjalnie na tegoroczne Betlejem w PolsceKoncert będzie radosny i wzruszający; zagra na niejednej strunie naszego serca. Jak co roku zresztą betlejemskie granie apeluje właśnie do serc.  

Reklama

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na podopiecznych hospicjów. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą bowiem zwrócić szczególną uwagę na trudną sytuację placówek opieki paliatywno-hospicyjnej. Wydarzenie promuje Kolęda na strunie serca – poruszający utwór z udziałem podopiecznych katowickiego Hospicjum Cordis, które jest partnerem Betlejem w Polsce. Zamiast przesłodzonej kolędy świątecznej utwór niebanalny o ważnych problemach człowieka.  

Tegoroczne dzieło pomocy wesprą wyjątkowi artyści: Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i Deocentrity. Wokaliści zaśpiewają pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka i przy akompaniamencie zespołu muzycznego Pawła Tomaszewskiego.  

Na scenie pojawią się także niezwykli aktorzy Teatru EXIT – Asia Sych, Natalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, którą współtworzą osoby z dysfunkcjami psychicznymi i fizycznymi, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia.

Koncert nie zawiedzie również miłośników i stałych bywalców Betlejem w Polsce. Co więcej: powinni oni być szczególnie usatysfakcjonowani, bowiem druga część wydarzenia, podczas której tradycyjnie już wszyscy razem – widzowie z artystami – zaśpiewają polskie kolędy, będzie w tym roku dłuższa. Jak długo potrwa? To zależy od siły głosów katowickich kolędników.

SPRZEDAŻ BILETÓW

Chociaż koncert Cud Miłości odbędzie się na Śląsku, to do Betlejemskiej Wspólnoty może dołączyć cała Polska, słuchając najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata, wydanych w formie boxu z 9 płytami. To pierwsza na świecie kolekcja utworów bożonarodzeniowych, powstałych w okresie od IV wieku po czasy nam współczesne. Z takim prezentem dla całej rodziny Święta mogą trwać śpiewająco i przez cały rok.

Płyty można nabyć pod adresem:

Betlejem w Polsce

PREMIEROWY TELEDYSK

Konkurs trwa od dziś 27.12.2022 (wtorek) do 28.12.2022 (środa) do godziny 10:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie „Jaką nazwę nosi koncert?”.

Zwycięzcę ogłosimy w środę na naszym fanpage’u.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.