Reklama

Zapraszamy na CUD MIŁOŚCI – BETLEJEM W POLSCE 2022. Wydarzenie to odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19:00 w Katowickim Spodku.

  • Autorskie wersje świątecznych utworów znanych artystów, w tym premierowe wykonania, a także wspólne kolędowanie na kilka tysięcy głosów.
  • 29 grudnia świąteczna atmosfera ponownie opanuje katowicki Spodek, za sprawą dziewiątej już edycji widowiska Betlejem w Polsce.
  • Wystąpią także artyści z niepełnosprawnościami związani z Teatrem EXIT.
  • Dochód z koncertu wesprze podopiecznych ze śląskich hospicjów.
  • Pomóc można też kupując Betlejem BOX– zestaw 9 płyt z utworami ze wszystkich dotychczasowych edycji Betlejem w Polsce, wykonanymi przez wybitnych artystów sceny muzycznej.

Reklama

  BILETY MOŻNA NABYĆ TUTAJ

Od dziewięciu lat, podczas kolejnych odsłon wydarzenia Betlejem w Polscewidzowie, odbiorcy mediów społecznościowych oraz artyści wspólnie celebrują świąteczny czas. Tak będzie i w tym roku: 29 grudnia spotkają się oni w katowickim Spodku, by wzmocnić się nawzajem nadzieją i radością, które niesie ze sobą cud Bożego Narodzenia. By tymi pięknymi emocjami podzielić się z innymi.

Piosenki i pieśni, które mówią o cudzie miłości, wykonają – pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka – Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam

Krylik, Arkadio i DeocentriCity. Wokaliści zaśpiewają utwory przy akompaniamencie zespołu muzycznego Pawła Tomaszewskiego.

Na scenie wystąpią również aktorzy Teatru EXIT – Asia SychNatalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, którą współtworzą osoby z dysfunkcjami psychicznymi i fizycznymi, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia. Artyści podczas koncertu dadzą wyraz temu, że nie tylko otrzymują miłość, ale przede wszystkim dzielą się nią z innymi.

Uczestnicy widowiska zaśpiewają wspólnie polskie pieśni bożonarodzeniowe, na które przyjdzie czas – jak co roku – w drugiej części wydarzenia, znacznie dłuższej niż zazwyczaj.

– Doświadczenie poprzednich edycji Betlejem w Polsce uczy, że Polacy chcą wspólnie kolędować; że daje im to wielką radość i poczucie bycia wspólnotą. W Katowicach zaśpiewamy razem wiele polskich kolęd. Z cudownie otwartym sercem i z kolędą na ustach wrócimy potem do naszych domów, jednak duchowo nie opuścimy betlejemskiej wspólnoty. Mamy wielką nadzieję, że dołączycie do niej i z nią już całym sercem pozostaniecie. Wówczas Cud Miłości spełni się także w Polsce – tu, w Katowicach – mówi Adam Guzdek, pomysłodawca i organizator cyklu Betlejem w Polsce, zachęcając do udziału w koncercie.

SPRZEDAŻ BILETÓW

BETLEJEM BOX

  • Tradycyjnie już wydarzeniu będzie towarzyszyć płyta z utworami z ubiegłorocznego koncertu Polskie Betlejem.

Tym razem jednak na słuchaczy czeka także wyjątkowa niespodzianka: bożonarodzeniowy prezent
w formie największej na świecie kolekcji kolęd. Betlejem BOX zawiera 108 najpiękniejszych kolęd z Polski i świata! Dostępnych cyfrowo lub audio.

Na 9 płytach zostały zamieszczone wybrane utwory ze wszystkich dotychczasowych edycji Betlejem w Polsce, wykonane przez wybitnych artystów sceny muzycznej.

Kupujący go wspierają w ten sposób potrzebujących.

Płyty są do nabycia pod adresem: betlejemwpolsce.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.