„Hipsterska stodoła” okazała się jeszcze droższa. W tej cenie można było kupić dom, a mamy obiekt, który postoi do grudnia na Rynku.

Urzędnicy nazywają ten obiekt „dobrym klimatem” stanął w sąsiedztwie sztucznej Rawy. Niektórym przywołuje słynny film „Miś”. Ile dokładnie kosztowało to, co zbudowały Katowice na „miarę swoich możliwości?”

Wcześniej informowaliśmy, że obiekt kosztował 337 tys. zł. Ta cena obejmuje „wykonanie tymczasowego pawilonu edukacyjno – wystawienniczego (transport, montaż, demontaż hali) wraz z wyposażeniem obiektu w m.in., podest sceniczny, oświetlenie, nagłośnienie oraz zapewnienie obsługi, konserwacji, sprzątania, ochrony obiektu przez okres 4 miesięcy”.

Ale to nie jedyny koszt funkcjonowania obiektu na Rynku. Urząd wcale nie śpieszył się z informacją odnośnie reszty kosztów.

– Organizacja wydarzeń kulturalno-rozrywkowo-lifestyle’owych związanych z tematyką ekologiczną w „Miejscu dla klimatu” tj. pawilonie edukacyjno-wystawienniczym na Rynku w Katowicach w okresie od 30 sierpnia do 14 grudnia 2018r to koszt 227 642,28 złotych – poinformowała nas Ewa Lipka, z katowickiego magistratu.

W sumie koszt powstania obiektu i jego funkcjonowania to ponad 550 tys. zł.

Reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.