foto: Infokatowice.pl
Reklama

Już w 2016 roku miasto zapowiadało wytyczenie drogi rowerowej z Dąbrówki Małej do budowanego basenu na Burowcu. Pierwotny przebieg, skrytykowany w 2017 roku przez mieszkańców, został zmieniony. Na razie nie wiadomo, kiedy droga powstanie. Do końca bieżącego roku ma dopiero zostać przygotowana dokumentacja projektowa.

W grudniu 2017 r. katowicki magistrat przedstawił koncepcję budowy drogi dla rowerów pod nazwą „Połączenie ul. Konnej z ul. Techników i ul. Niepodległości oraz trasą rowerową nr 5”. Chodzi o drogę rowerową z Dąbrówki Małej, przez Burowiec (rejon budowanego basenu), do Szopienic. Koncepcja różniła się od pierwotnej, przedstawionej w marcu 2017 r. Pierwsze plany wzbudziły mieszane uczucia mieszkańców, którzy sugerowali, by drogi nie prowadzić wzdłuż ulicy gen. J. Hallera, poprzez niebezpieczny węzeł drogowy tej ulicy z aleją W. Roździeńskiego.

Reklama

W czerwcu br. grupa „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców” zapytała miasto o to, na jakim etapie jest obecnie planowanie budowy tej drogi rowerowej. Zapytali także o wybrany ostateczny wariant przebiegu drogi. Dowiedzieli się, że raczej – wbrew pierwotnym planom –nie uda się jej zrealizować do końca bieżącego roku.

Na początku lipca wiceprezydent miasta Marzena Szuba poinformowała, że koncepcja połączenia rowerowego jest aktualnie finalizowana. Wybrano wariant z przebiegiem ścieżki od starego dworca kolejowego w Dąbrówce Małej, wzdłuż torów kolejowych i ogrodzenia ogródków działkowych, pod wiaduktem alei Roździeńskiego, następnie wzdłuż osiedla Przedwiośnie i zjazdu alei Roździeńskiego. Stamtąd droga dla rowerów pobiegnie już bezpośrednio wzdłuż ulicy gen. J. Hallera, prosto do budowanego basenu. Zmieniono jednak przebieg trasy z Burowca do Szopienic. Miasto zaproponowało, by droga rowerowa pobiegła od ul. gen. J. Hallera ulicą Wandy, J. Korczaka i Borki, nad kompleks stawów.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.