Urząd Miasta Katowice / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

Prezydent Katowic podpisał zarządzenie wprowadzające zmiany w budżecie. Katowice rezerwują ponad 1,2 mln złotych m.in. na wydawanie gazety „Nasze Katowice” i reklamę w mediach. Wydatki mają być związane z organizacją Szczytu Klimatycznego.

Zarządzenie w sprawie zmian w budżecie miasta, prezydent Marcin Krupa wydał pod koniec maja, wydatki mają związek z organizacją COP24 – Szczytu Klimatycznego w Katowicach (tzw. częściowe rozdysponowaniem rezerwy celowej na organizację szczytu
klimatycznego ONZ (COP24) w kwocie 1.223.791 zł).

Reklama

Ponad 1,1 mln zł ma zostać spożytkowane: „z przeznaczeniem na wydanie specjalnego informatora miejskiego „Nasze Katowice”, akcję informacyjną dla mieszkańców, reklamy w mediach krajowych i zagranicznych oraz mediach społecznościowych, realizację spotów telewizyjnych, organizację media events”.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że miasto od tego roku wydaje miesięcznie 140 tys. egzemplarzy „Naszych Katowic”. Wcześniej wydawano gazetę w nakładzie 40 tys. egzemplarzy. Nagły wzrost ilości gazet opozycja katowicka tłumaczy zbliżającymi się wyborami samorządowymi, miasto natomiast mówi o potrzebie informowania mieszkańców.

– Zupełnie przypadkowa zbieżność, że akurat w roku wyborczym zalejemy miasto propagandową gazetą – ironizował jeszcze w grudniu radny Aleksander Uszok z Ruchu Autonomii Śląska.

– W przyszłym roku w Katowicach będziemy realizować dla podniesienia jakości życia w mieście kilkadziesiąt inwestycji o wartości blisko miliarda złotych – w tym o tak znaczącej skali dla całego miasta – wyjaśniała kilka miesięcy temu Ewa Lipka z magistratu.

Zapytaliśmy kilka dni temu w magistracie, o ile ma wzrosnąć nakład „Naszych Katowic” i dlaczego, skoro miasto już podnosiło i to znacznie ilość wydawanych gazet. Na odpowiedzi ciągle czekamy, bo to zdaje się być drażliwy temat w Urzędzie Miasta Katowice.

W ramach zmian w budżecie zarezerwowano także ponad 50 tys. zł: „na pokrycie kosztów zawarcia umowy zlecenia dla 2 osób odpowiedzialnych za pozyskanie i zapewnienie wolontariuszy, obsługę procesu selekcji, organizację szkoleń wolontariuszy i koordynację działań związanych z obsługą wydarzenia”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.