Wodny Plac Zabaw / fot. UM Katowice
Reklama

Miasto zbuduje Wodny Plac Zabaw na Załężu. Władze Katowic poinformowały, że w 2018 roku drugi Wodny Plac Zabaw w Katowicach powstanie przy ul. Gliwickiej 214, na terenie Parku Załęskiego. To bardzo popularna inwestycja, która ma być wzorowana na istniejącym już wodnym placu, ten znajduje się w Dolinie Trzech Stawów. 

Inwestycja w Załężu zostanie zrealizowana w sąsiedztwie kompleksu sportowego „Moje Boisko Orlik”. Władze miasta poinformowały, że celem przedsięwzięcia jest „rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej jak również urozmaicenie oferty spędzania wolnego czasu dla dzieci w mieście Katowice.” Tutaj warto przypomnieć, że Załęże to jedna z bardziej zdegradowanych dzielnic miasta, nie tylko infrastrukturalnie ale i społecznie.

Reklama

Obecnie jedyny w Katowicach Wodny Plac Zabaw znajduje się w Dolinie Trzech Stawów w rejonie ulicy Pułaskiego, powstał dzięki Budżetowi Obywatelskiemu i kosztował 1,5 mln zł. W 2018 roku miasto zarezerwowało w budżecie 3 mln zł na kolejne dwie tego typu inwestycje.

Projekt już jest

W Katowicach-Załężu zostanie wybudowany Wodny Plac Zabaw, na podstawie adaptacji dokumentacji projektowej obiektu, który powstał w Dolinie Trzech Stawów. Zbudowane zostanie także zaplecze techniczne placu (pomieszczenie uzdatniania wody i zbiornik wyrównawczy), zaplecze sanitarne, oświetlenie terenu oraz monitoring wizyjny. Planowane są również niezbędne przekładki i zabezpieczenia uzbrojenia podziemnego kolidującego z zakresem zamówienia.

Obecnie nie wiadomo, jaka będzie lokalizacja trzeciego Wodnego Placu Zabaw w Katowicach. Wcześniej radny Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego, chciał budowy takiego obiektu w rejonie ulic Bażantów i Wieżowej.

– Lokalizacja ta pozwoli na korzystanie z tej atrakcji dużej rzeszy mieszkańców, gdyż w okolicy zlokalizowane są osiedla: Odrodzenia, Millenium, Murapol, Dombud, Opal, które cały czas się rozbudowują – argumentował radny.

Prawie połowa mieszkańców Katowic mieszka w obszarach zdegradowanych

Reklama

1 Komentarz

  1. Jak dla mnie idiotyzm. Wodny plac zabaw to nie zwykły plac zabaw, nie musi być w każdej części miasta. Ma on sens jedynie na terenach rekreacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.