Reklama

Będą rozmawiać o rzece Rawie. Ma 18 km i zaczyna swój bieg w Rudzie Śląskiej w Chebziu, dalej przepływa przez Świętochłowice i Chorzów, to właśnie tam przechodzi przez oczyszczalnie ścieków Klimzowiec. Na śródmieściu Katowic kończy się jej czysty odcinek, gdzie staje się ściekiem.

To tutaj brakuje kanalizacji, a nieczystości są odprowadzane bezpośrednio do rzeki, a co za tym idzie efekt ostateczny jest opłakany.

– Latem widać, że „sztuczna Rawa” przyciąga jak magnes – ludzie chętnie spędzają przy niej wolny czas, wypoczywają i spotykają się ze znajomymi. To niezbity dowód na to, że rzeka w mieście ma olbrzymi potencjał, a betonowe bulwary Rawy nie muszą być bulwarami tylko z nazwy – przekonuje Jarosław Makowski ze Stowarzyszenia BoMiasto.

Rawa na tapet 

Członkowie stowarzyszenia chcą ponownie wywołać temat przyszłości Rawy. O nowych i zapomnianych pomysłach na jej „drugie życie” rozmawiać będą na środowej debacie w klubokawiarni Kato, przy ul. Mariackiej.

W spotkaniu wezmą udział naukowcy, społecznicy i ludzie kultury: dr Damian Absalon, Matylda Salajewska, dr Mariola Krodkiewska, dr Iga Lewin i Aleksander Krajewski. Debata odbędzie się w ramach projektu Katowice2050

– To cykl otwartych debat, w ramach których rozmawiamy, wraz ze zaproszonymi gośćmi, o szansach, problemach i potencjale Katowic. Dotychczas poruszaliśmy temat walki ze smogiem, wspierania kultury oraz przyjazności ulic – wyjaśnia Patryk Białas prezes Stowarzyszenia BoMiasto.

Debatę poprowadzi Jarosław Makowski, początek o godzinie 18.00

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.