Konferencja w Katowicach w sprawie programu Mieszkanie Plus / fot. Premier.gov.pl

Przygotowania do „Mieszkania Plus” w Burowcu pełną parą. Właśnie wszczęto postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej dla budowy kanalizacji w Burowcu, w rejonie ul. J. Korczaka. Nowa infrastruktura to część przygotowań pod budowę osiedla z rządowego programu „Mieszkanie Plus”. W dzielnicy ma powstać 500 mieszkań.

„Mieszkanie Plus” ma być skierowane do osób, których kryteria dochodowe nie pozwalają na otrzymanie lokalu od miasta, ani na zakup własnego mieszkania.

Pod koniec września Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie ulicy Korczaka, Andersa oraz Osiedla Zimowego w Katowicach”. Chodzi o wykonanie infrastruktury, przygotowywanej pod budowę osiedla „Mieszkanie Plus” w Burowcu.

Reklama

Tydzień temu temu informowaliśmy także, że w dwóch etapach powstanie nowa droga, która połączy ul. J. Korczaka z ul. Deszczową. Według planów droga będzie kosztować ponad cztery mln złotych, w 2018 roku przeznaczonych będzie 2,3 mln złotych, a w 2019 roku – 2 mln złotych.

Teren przy ul. Korczaka / fot UM Katowice

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska jednocześnie wystąpił do Powiatowego Inspektora Sanitarnego z zapytaniem, czy konieczne jest przeprowadzanie oceny oddziaływania na środowisko przyszłej inwestycji. Jeśli nie trzeba będzie jej przeprowadzać, budowa kanalizacji w rejonie przyszłego osiedla przyspieszy o kilka miesięcy.

W ramach „Mieszkania Plus” w Katowicach ma powstać tysiąc mieszkań, 500 na Nikiszowcu na obszarze położonym przy ul. Górniczego Dorobku, oraz 500 w Burowcu. Mają to być lokale 2,3 i 4-pokojowe.

Inwestycje w ramach programu będą skończone na przełomie 2019/2020 roku.

W Katowicach powstaną mieszkania dla rodzin i osób o niskich dochodach. Ile zapłacimy za czynsz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.