Do planowanych 500 nowych mieszkań w Katowicach miasto wybuduję drogę w dwóch etapach. Powstanie nowe połączenie drogowe, które połączy ulicę Janusza Korczaka z ulica Deszczową. Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Chodzi o budowę połączeń drogowych pod planowane w tym rejonie dzielnicy Burowiec osiedle z rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

W ramach programu w Katowicach ma powstać tysiąc mieszkań, 500 na Nikiszowcu na obszarze położonym przy ul. Górniczego Dorobku, oraz 500 w Burowcu. Mają to być lokale 2,3 i 4-pokojowe. Mieszkania mają być gotowe na przełomie 2019/2020 roku.

W założeniu Mieszkanie Plus ma być skierowane do osób, których kryteria dochodowe nie pozwalają na otrzymanie lokalu od miasta, ani na zakup własnego mieszkania.

Reklama

Powstanie droga

W połowie września informowaliśmy, że władze miasta wprowadzają do wieloletnich prognoz finansowych nowe zadanie inwestycyjne pod nazwą „Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe w rejonie ul. Korczaka i ul. Deszczowej”. Według planów na ten cel w 2018 roku przeznaczonych będzie 2,3 mln złotych, a w 2019 roku – 2 mln złotych. Chodzi o tereny w dzielnicy Burowiec, które mają zostać zabudowane osiedlem mieszkaniowym z rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

Teren przy ul. Korczaka / fot UM Katowice

Na początku października Wydział Rozwoju Miasta katowickiego magistratu poinformował, że nowa droga powstanie w dwóch etapach. Najpierw zbudowana zostanie jezdnia od ulicy Janusza Korczaka w kierunku zachodnim. Dopiero drugi etap zakłada połączenie nowej ulicy z rejonem osiedla mieszkaniowego przy ulicach Deszczowej i Zimowej. Droga dochodziłaby do ul. Deszczowej prawdopodobnie poprzez poszerzoną ulicę Babiego Lata (na północ od budynków zlikwidowanego Gimnazjum nr 11).

[…] Zakłada się wykonanie nowego układu drogowego w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w rejonie ulic: gen. Józefa Hallera i Janusza Korczaka w Katowicach (uchwała nr LXI/1245/10 Rady Miasta Katowice).  Plany Miasta obejmują poprowadzenie drogi na odcinku od ul. Korczaka do ul. Deszczowej z podziałem na 2 etapy realizacji przedsięwzięcia – I etap od ul. Korczaka zakończony ślepo przed terenem po byłej linii kolejowej (do granicy terenu inwestycji mieszkaniowej), II etap kontynuacja drogi do ul. Deszczowej. Aktualnie przygotowywane są wytyczne dla zlecenia prac projektowych. Po określeniu szczegółowego zakresu inwestycji informacja o zamierzeniu zostanie przedstawiona na Platformie Konsultacji Społecznych Katowice – informują katowiccy urzędnicy. 

O lokal w ramach rządowego programu mogą starać się wszyscy, zarówno nowi jak i obecni mieszkańcy. Preferowane będą rodziny, w tym rodziny wielodzietne. Przewiduje się, że będą brane pod uwagę kryteria dochodowe i brak posiadanego innego lokalu mieszkalnego.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.