fot. UM Katowice

Miejski Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. gen. S. Grota-Roweckiego w dzielnicy Zarzecze. Rozstrzygnięcie przetargu jeszcze w czerwcu.

Przetarg nieograniczony pod nazwą „Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. Stefana Grota Roweckiego w rejonie ul. Kopaniny Lewe w Katowicach” został ogłoszony przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w zeszły czwartek. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa na głównej ulicy Zarzecza, która jest zbiorczą drogą powiatową (obsługuje głównie ruch lokalny) i stanowi wygodne połączenie południa Katowic z drogą krajową nr 44

Według dokumentacji projektowej w rejonie przejścia dla pieszych ulica posiada szerokość około 6,5 metra, a obciążenie ruchem kołowym w godzinach szczytu kształtuje się na poziome 550 pojazdów na godzinę.

W projekcie zaznaczono, że:

[…] Zaprojektowano sygnalizację świetlną wzbudzaną, akomodacyjną. W związku z zaprojektowaniem sygnalizacji świetlnej zmianami skorygowano oznakowanie pionowe i poziome. Z uwagi na fakt, że projektowana sygnalizacja jest pierwszą sygnalizacją świetlną na wjeździe do miasta od strony Mikołowa zaprojektowano znak A-29, uwzględniono uwagę Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów oraz zastosowano znak A-29 również z kierunku od centrum miasta […].

Przedsiębiorstwa i firmy, chętne do stanięcia w przetargu, mogą zgłaszać swoje oferty do 12 czerwca br. Będą musiały wnieść wadium w wysokości 2500 złotych. Kryteria oceny ofert to cena (60%), termin wykonania (10%), okres rękojmi (20%) , liczba osób przewidziana do realizacji robót, zatrudnionych na umowę o pracę (10%).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.