Reklama

Dzisiaj w Katowicach odbyła się Manifa Śląska wraz ze Strajkiem Kobiet. Licznie zgromadzeni protestujący w centrum Katowic domagali się poszanowania praw kobiet i walki z różnymi formami przemocy stosowanymi wobec nich. 

– My, kobiety świata, mamy dość przemocy kierowanej w naszą stronę – fizycznej, ekonomicznej, słownej i moralnej. I nie zamierzamy jej dłużej tolerować. Domagamy się, by rządy naszych krajów przestały używać mizoginicznych obelg pod naszym adresem i przedsięwzięły kroki zmierzające w kierunku rozwiązania licznych problemów związanych z naszym bezpieczeństwem, wolnym dostępem do opieki medycznej, w tym pełni praw reprodukcyjnych, ustalenia surowych kar dla prześladowców w przypadku gwałtu, przemocy domowej i przemocy powstałej na bazie płci, których doświadczamy w coraz bardziej wzmożony sposób – postulowały protestujące.

Reklama
Reklama

1 Komentarz

  1. jeszcze brakuje banerów z tekstami pier..ę nie golę 🙂 Panie w Polsce pod rządami dobrej zmiany czują się dyskryminowane w większym stopniu jak za czasów PO. Żądamy równości w płacach – super – ale płaca powinna zależeć od stanowiska i odpowiedzialności za decyzje i wiedzy. A co ma kurna do tego rząd ? Do pracodawcy idźcie. Najgłupsza rzecz pod słońcem – parytety w polityce – czyli dorzucić ileś procent kobiet tylko ze wzgl. na płeć 🙂 A wolny dostęp do opieki medycznej? Jest gorszy niż dla facetów? Idźcie panie na spacer lepiej ……..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.