Reklama

Ulicami Katowic przeszedł dzisiaj III Marsz Równości. Wydarzenie zgromadziło około 6 tys. osób, było tęczowo, kolorowo. Środowiska LGBT oraz ich sympatycy przeszli ulicami Katowic w rytm głośnej muzyki i pod szczelną ochroną policji.

Reklama

Na miejscu nie było władz Katowic, byli za to miejscy radni – m.in. Jarosław Makowski i Adam Szymczyk, z posłów pojawiła się Monika Rosa, kandydatka do Sejmu.

– Dzisiaj jest wielki dzień, bo pokazujemy swoje prawdziwe kolory – mówił  Andreas Wolter, burmistrz Kolonii (Niemcy), który otwierał Marsz Równości.

Marsz po godzinie 14.00 wyruszył z placu Sejmu Śląskiego. Nieopodal odbywała się niewielka kontrmanifestacja. Uczestnicy przeszli ulicami Katowic i raczej spotkali się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców – ci robili zdjęcia, machali z balkonów.

– To jest takie fantastyczne wydarzenie, że trzeba na nim być – mówi nam jeden z uczestników. – Walczymy tutaj o równość, żebyśmy my jako osoby nie hetero mogli brać z ukochaną osobą ślub, żebyśmy mogli wychowywać dzieci normalnie, tak jak reszta społeczeństwa – dodaje.

W tym roku wydarzenie było bardzo mocno zabezpieczone przez policję. Uczestników tez było znacznie więcej.

– Jest prawie 6 tys. osób i czujemy się bezpiecznie, wiemy, że możemy na sobie polegać – mówi nam Tomasz Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Tęczówka.

Reklama

9 KOMENTARZE

  1. Mój pierwszy w życiu MR. Było bardzo sympatycznie, faktycznie ludzie machali z balkonów, frekwencja przynajmniej 6 tys., co dobrze było widać na Rondzie. Szkoda, że czarna chmura w końcu oberwała, jak marsz doszedł pod pomnik. Żadnych skinów przy trasie nie było, tylko pod jakimś kościołem stało z siedmiu gości z krzyżami, ale nic nie mówili, no i jeszcze na placu ze dwóch typów trzymało transparent o przestępstwach homoseksualistów. Mega dużo policji, spokojnie można było ich ciachnąć o połowę, no ale rozumiem ostrożność.

  2. Wszystkim osobom ktore ,nienawidza osob LGBT Homoseksualnych mowie wynocha z Gornego Slaska 🙂 bylismy ,jestesmy i bedziemy do konca zycia i jeden dzien dluzej ,nikt nas nie zatrzyma zaden HOMOFOB 🙂 LGBT Kochamy was Gorny Slask jest z was dumny i czekamy na przyszly rok Rodzina 10 osoba z Katowic pozdrawiam LGBT KATOWICE 🙂 DOROTA ,JAN 🙂 MARCIN GRZEGORZ ,DOMINIK NATALIA ,ALEKSANDRA MALGOSIA ,KRYSTIAN ,ALAN PAWEL MONIKA ,DOMINIKA 🙂

  3. Grupa ludzi chce narzucić innym jak mają się zachowywać … róbcie co chcecie ale nie manipulujcie opinia publiczną moda na gejów …jak urodzi się choć jedno dziecko z tego związku to będę za ….i nie mówcie co to rodzina ….ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

    • To wy – nienawistnicy – chcecie narzucać innym jak mają się zachowywać. Jestem hetero, ale NIECH ŻYJE LGBT! Życzę Wam jak najlepiej Kochani!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.