Rewitalizacja podwórka w ramach akcji Plac na Glanc / fot. Tamari Jvarsheishvili

Miasto Ogrodów da 45 tys. zł na remont podwórka. To jedna z ciekawszych akcji na terenie Katowic. Miasto Ogrodów wyremontuje w 2017 roku kolejny plac. To kontynuacja akcji Plac na Glanc, w ramach której drugie życie zyskują wymagające rewitalizacji podwórka. Zgłaszać podwórka do poprawy można do 17 marca.

Od 2013 roku nowe życie zyskało aż 6 placów m.in. w Ligocie, Zawodziu czy Józefowcu. Co roku rewitalizacja obejmowała jedno podwórko. Projekt Katowice Miasto Ogrodów jest o tyle ciekawy, że angażuje mieszkańców, którzy deklarują wkład własny w planowaną rewitalizację. Ma też zacieśniać więzi sąsiedzkie.

– Katowice Miasto Ogrodów czeka na zgłoszenia grup mieszkańców, którzy chcą wziąć udział w projekcie – wyjaśnia Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów. – W formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie miasto-ogrodow.eu powinni przedstawić argumenty przemawiające za tym, że to właśnie ich podwórko lub plac zasługuje na przemianę. Dodatkowo mogą już teraz zadeklarować, jaki wkład są w stanie wnieść w realizację projektu – dodaje.

W tym roku na remont placu Katowice Miasto Ogrodów przeznaczy 45 tys. zł, w akcję włączają się również sponsorzy prywatni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.