Strona Serialis.pl przestała działać
Reklama

Niestety, ci którzy czekali się zawiedli i nie doświadczyli transmisji gali wręczenia nagród „Serialis” w telewizji. Nagrana w Katowicach gala nie została wyemitowana w TV Polonia w trakcie Świąt, a były takie plany. Serialis to impreza, w którą miasto Katowice zaangażowało się dużymi pieniędzmi, a gala która miała być transmitowana w telewizji ostatecznie nie pojawiła się nawet w serwisie YouTube. Za to jakiś czas temu przestała działać strona festiwalu.

O słynnym już „Serialisie” pisaliśmy wielokrotnie. Miasto Katowice wykupiło „świadczenia promocyjne” za kwotę 1 mln zł brutto w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Seriali „Serialis” w Katowicach, który odbył się pod koniec sierpnia. Festiwal organizowała Fundacja Promocji Regionów „Wyspa Kultury”, której jednym z założycieli jest znany z telewizji Kuba Wojewódzki.

Reklama

InfoKatowice.pl ujawniło, że miasto Katowice negocjowało z” Wyspą Kultury”, gdy ta jeszcze nie istniała (formalnie powstała w maju 2016 roku, rozmowy na temat „Serialis” rozpoczęto już w 2015 roku). Fundacja „Wyspa Kultury” rozwija się, ma już stronę internetową, natomiast strona Serialis.pl ma „przerwę techniczną” już od około miesiąca jak nie dłużej.

Czytaj również: Serialis na Komisji Rewizyjnej. „W przypadku inwestycji mielibyśmy w Urzędzie Miasta CBA”

Sam „Serialis” różnił się od tego, co pierwotnie przedstawiano miastu. Mało tego, Fundacja z kapitałem założycielskim 100 tys. zł deklarowała, że koszt imprezy wyniesie ponad 8,5 mln zł. Ponad 4,7 mln złotych miało zostać wydane na promocję Festiwalu „Serialis”. Co ciekawe, większość z tej kwoty nigdy nie istniała, bo to „koszty promocji barterowej”, którą mieli zapewnić partnerzy Festiwalu Serialis. Chodzi o ogólnopolskie telewizje, te ostatecznie nie zdecydowały się na współpracę w takim charakterze. Całkowite koszty imprezy nie są znane, mimo tego, że zapytaliśmy o nie w Fundacji. W trakcie samego Festiwalu „Serialis” prezes Karolina Wit nie chciała z nami rozmawiać.

Repertuar mocnych elementów Serialisu wyczerpał się na przyjeździe do Katowic dwóch drugoplanowych aktorów „Gry o Tron”. O tym faktycznie nie tylko się mówiło i pisało, ale był to też niewątpliwe bardzo ciekawy motyw imprezy.

Kara za umowę

Miasto ostatecznie, ukarało „Wyspę Kultury” kwotą 50 tys. zł za nieumieszczenie billboardu sponsorskiego przed i po emisji telewizyjnej uroczystej gali rozdania nagród Międzynarodowego Festiwalu Seriali (MFS).

 – Kara umowna naliczona została w maksymalnej wysokości – 5 % kwoty środków przeznaczonych przez miasto na realizację niniejszej umowy – tłumaczyła nam na początku listopada Joanna Górska z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

„Wyspa Kultury” natomiast w raporcie przedstawiony miastu z wykonania Festiwalu zaznaczyła, że gala ma zostać wyemitowana w 3 częściach – 24, 25 i 26 grudnia na kanale TV Polonia. Liczyliśmy na jej obejrzenie, niestety nie było nam dane. „Wyspa Kultury” nawet nie zadała sobie trudu, żeby umieścić galę w serwisie YouTube.

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. A może to Sobula robi Krupie kuku? Przecież nawet ci tylko odrobinę zorientowani wiedzą, że marzy mu się fotel prezydenta…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.