W najbliższy poniedziałek w Bibliotece Śląskiej odbędzie się Śląska Gala Wolontariatu. Poznamy na niej Wolontariuszy Roku 2016 w województwie śląskim.

– Gala jest dla nas wyjątkową okazją do tego, żeby podziękować wszystkim wolontariuszom z całego województwa – mówi Milena Skupień z Regionalnego Centrum Wolontariatu. – Dlatego zapraszamy do udziału wszystkich, którzy robią coś na rzecz innych.

Wstęp na Galę jest wolny, jednak organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia mailowe na adres katowice@wolontariat.org.pl.

Reklama

Najważniejszym punktem Gali będzie rozstrzygnięcie regionalnej edycji konkursu na Wolontariusza Roku „Barwy Wolontariatu”. Zgłoszenia najaktywniejszych wolontariuszy zostaną następnie przesłane do etapu ogólnopolskiego.

W 2015 roku pierwsze miejsce zdobyła grupa „Wakacyjnych Wolontariuszek” z Rybnika. Wolontariuszki w lipcu i sierpniu regularnie odwiedzały w domach osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Jak sobie radziły? – Super! Super! Super! – chwali Elżbieta Piotrowska, prezes Stowarzyszenia Oligos. – Były spacery, czytanie bajek, oglądanie filmów dla dzieci, układanie klocków. Damian uwielbia jeździć gokartem, więc dziewczyny, wychodząc z nim na spacer, nie sadzały go na wózek, a na specjalnego, trójkołowego gokarta.

Kim byli nagrodzeni i wyróżnieni wolontariusze we wcześniejszych latach? Mateusz Przybyła w Stowarzyszeniu Aktywne Życie wspiera drużynę rugbystów na wózkach. Klub Małego Wolontariusza przy przedszkolu w Lublińcu pomaga niepełnosprawnym dzieciom. Wolontariuszki seniorki z Biblioteki Śląskiej skanują książki tak, by były dostępne dla wszystkich zainteresowanych przez internet.

Gala odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej. Jej organizatorem jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Urzędem Miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.