W Katowicach pokazują niezwykłe historie wolontariatu

Wolontariusz zaplanował urodzinową niespodziankę dla 91-letniego pana Wiesia. Zaprosił go do kina, a następnie… pojawił się na ekranie. prosząc widzów o “sto lat”. Taka integracja to jeden z uroków wolontariatu w Katowicach.

Akcja jest efektem współpracy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach oraz fundacji „Mój Czas dla Seniora”.

Więcej historii z wolontariatu zobaczycie w galerii Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach przy ul. Młyńskiej 5. Wystawę rysunków – karykatur autorstwa Aleksandry Szumery można oglądać do końca lutego. Wstęp wolny.

Reklama

Jakie historie poznacie na wystawie? Milena kilka lat temu była podopieczną Fundacji Mam Marzenie – wolontariusze zorganizowali dla niej wyjazd do Rzymu i Watykanu. Teraz sama dołączyła do Fundacji jako wolontariuszka, żeby spełniać marzenia chorych dzieci. Stowarzyszenie Aktywne Życie zorganizowało akcję “Nie chodzę – latam” – ze spadochronem skoczyła m.in. finalistka konkursu Miss Polski na wózku. Z kolei “Trapez” wyjechał na wolontariat na Igrzyska w Rio, gdzie… omal nie stratowała go drużyna armeńskich wrestlerów. Ale po części dzięki niemu “Biały Niedźwiedź” zdobył złoty medal.

Jeśli sami chcielibyście zostać wolontariuszami, w Centrum Organizacji Pozarządowych dyżuruje pośrednik wolontariatu, który podpowie, jak i gdzie zacząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.