Wkrótce wybory do rad dzielnicowych w Zawodziu i Piotrowicach-Ochojcu

Dawid Ślusarczyk

Ulica Bohaterów Monte Cassino Zawodzie / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W niedzielę 20 listopada w Zawodziu i Piotrowicach-Ochojcu odbędą się wybory do rad jednostek pomocniczych. W obu dzielnicach zgłosiła się odpowiednia liczba kandydatów do przeprowadzenia wyborów. W Zawodziu, gdzie rada zostanie utworzona dopiero po raz pierwszy, zorganizowane zostanie szkolenie dla radnych.

W obu dzielnicach zgłosiło się po 36 kandydatów, gwarantując tym samym, że wybory dojdą do skutku. Mieszkańcy Zawodzia wybiorą 15-osobową radę, tymczasem rada w Piotrowicach-Ochojcu będzie liczyć 23 członków. W poprzedniej próbie utworzenia rady w Zawodziu nie zgłosiła się wystarczająca liczba kandydatów.

Reklama

W trakcie 4-letniej kadencji radni dzielnicowi będą odpowiedzialni za wzmocnienie komunikacji w dzielnicy, przekazując mieszkańcom ważne informacje miejskie oraz dzielnicowe, jednocześnie przekazując do Urzędu Miasta Katowice i Rady Miasta Katowice informacje o potrzebach i oczekiwaniach społecznych. Rady powinny też wnioskować do Prezydenta o inwestycje, przedsięwzięcia i wydarzenia dzielnicowe a także dążyć do rozwiązania lokalnych problemów.

Po przeprowadzeniu wyborów 20 listopada, jedynie dwie katowickie jednostki pomocnicze – Śwódmiescie i Oś. Paderewskiego-Muchowiec – pozostaną bez dzielnicowych rad.

Lista zarejestrowanych kandydatów – Piotrowice-Ochojec

Lista zarejestrowanych kandydatów – Zawodzie

Reklama

1 Komentarz

  1. oby to byli ludzie, którym faktycznie będzie się chciało działać

    bo nie trzeba być w RJP, by realnie działać na rzecz dzielnicy 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.