Katowiccy radni przyjęli kontrowersyjny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów dawnej Huty Baildon. Otwiera to możliwość powstania dużego obiektu handlowego na tym terenie. My postanowiliśmy zapytać na ulicach Katowic czy w mieście potrzebna jest kolejna galeria handlowa i jak się okazało, tych już nam wystarczy.

Posłuchajcie materiału dźwiękowego InfoKatowice.pl (3 min 16s):

– To jest kultowe miejsce. To jest dawny ośrodek przemysłowy – powiedział nam jeden z mieszkańców, który nie chce sklepu. – Jest tego tyle, gdzie pan spojrzy wszędzie sklepy. Ile tego można wybudować – dodał.

– Jest dosyć już tego – odpowiedziała nam jedna z naszych rozmówczyń, która uważa, że w Katowicach jest już przesyt galerii handlowych. – Wydaje mi się, że ta Silesia City Center to chyba przewyższa wszystko, więc galeria na galerii no nie wiem – mówi nam inna napotkana osoba, która podkreśla plus ewentualnej inwestycji – miejsca pracy.

3 KOMENTARZE

  1. Na tym terenie będą albo biurowce, albo puste galerie handlowe. Co mieszkańców tak naprawdę obchodzi czy jedno czy drugie? Najważniejsze, że teren zrewitalizowany, a to że do tego centrum nikt nie będzie chodził, to nie jest sprawa mieszkańców.

  2. Może koledze to pasuje ale dla mieszkańcom oprócz zakorkowanych ulic i likwidacji ich miejsc pracy nie proponuje się nic więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.