Przystanek autobusowy w Katowicach /fot. Erdem Yildiz

Radny miejski Krzysztof Pieczyński zaproponował żeby zmienić trasy linii autobusowych o numerach 138 i 238. Autobusy miałyby obsługiwać przystanki „Piotrowice Barcelońska” i „Piotrowice Pętla”.

Linia autobusowa 138 w przeszłości obsługiwała rejon tzw. „Piotrowickich Kątów”, jednak trasa uległa modyfikacji i autobusy swój kurs kończą dziś na przystanku „Ochojec Szpital”. Mieszkańcy „Kątów” wielokrotnie prosili władze Katowic, by w tej rejon Piotrowic poprowadzić nową linię autobusową lub tak zmodyfikować obecne linie, by część z nich tamtędy kursowała. Obecnie przystanki „Piotrowice Barcelońska” i „Piotrowice Pętla” obsługuje jedynie linia nr 11.

W interpelacji radny Pieczyński zaproponował, by zmienić trasę linii nr 138 i 238:

Reklama

[…] W związku z brakiem możliwości wprowadzenia dodatkowej linii autobusowej kursującej do przystanku „Piotrowice Pętla”, zwracam się z prośbą o rozważenie innego rozwiązania. W imieniu mieszkańców zachodniej części Piotrowic, tzw. „Kątów”, proszę o przeanalizowanie możliwości przywrócenia dawnej trasy linii 138/238, która obsługiwała ten przystanek. Linia 138 kursująca z przystanku „Osiedle Tysiąclecia Pętla” do przystanku „Ochojec Szpital” mogłaby po drodze obsługiwać 2 dodatkowe przystanki, a mianowicie „Piotrowice Barcelońska” i „Piotrowice Pętla”, natomiast wracająca linia 238 analogicznie w drodze powrotnej. Przywrócenie tych kursów znacznie ułatwiłoby komunikację mieszkańcom tej części dzielnicy, którą w większości zamieszkują ludzie starsi, nie posiadający samochodów […].

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.