Biblioteka Śląska / foto: Ewa Waszut

Biblioteka Śląska przygotowała nową akcję, w ramach której czytelnicy mogą za darmo otrzymać książki. Wybór jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wchodzący do gmachu Biblioteki Śląskiej mogą się mocno zdziwić, gdy zobaczą sporą paczkę jaka stoi w holu. Tworzy ją bowiem kilkaset książek. Co ciekawe, można do niej wejść, przejrzeć zawartość i jeżeli któraś z pozycji przypadnie nam do gustu, zabrać jedną ze sobą do domu. I to na własność, w dodatku całkowicie za darmo. Pod jednym warunkiem: trzeba zapisać się do biblioteki. W ten sposób biblioteka promuje czytelnictwo. Akcja trwać będzie do 30 stycznia 2016 r. Nosi nazwę „Najpiękniejszy prezent świata”, bo to właśnie książka jest zdaniem jej organizatorów najpiękniejszym prezentem świata.

W tejże piramidzie każdy znajdzie coś dla siebie. Są tam zarówno kryminały, opowieści fantasy, także coś dla dzieci. Nie zabraknie także czegoś luźniejszego i oczywiście literatury pięknej. Do wyboru książki zarówno polskich jak i zagranicznych autorów. Wśród nich Wisława Szymborska, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Jacek Hugo-Bader, Henning Mankell, Władysław Bartoszewski, Carlos Ruiz Zafón, Dorota Masłowska, Ryszard Kapuściński, Joanne K. Rowling i Marek Krajewski. Wydawnictwa, które zasiliły akcję, pochodzą z projektu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego przez Instytut Książki i Bibliotekę Śląską od kilku lat. Wcześniej pozycje te były omawiane przez klubowiczów na comiesięcznych spotkaniach. Wśród tytułów znajdują się bestsellery z ostatnich lat.

Reklama

To już druga taka akcja Biblioteki Śląskiej. – Przed rokiem zaproponowaliśmy choinkę z książek, mamy nadzieję, że tegoroczna akcja ponownie spotka się z tak żywym odzewem – mówią pracownicy Działu Promocji Biblioteki Śląskiej.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.