Załęże / foto: Infokatowice.pl
Reklama

Szybka akcja Straży Miejskiej w Katowicach pomogła uratować mężczyznę, który leżał nieprzytomny w rejonie skrzyżowania ulic Gliwickiej i Janasa. 

–  Funkcjonariusze zbliżając się do przystanku autobusowo-tramwajowego „Załęże- Janasa” zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Niezwłocznie przystąpili do sprawdzenia podstawowych funkcji życiowych. Mężczyzna nie reagował na głos i na ból, podczas oceny przytomności nie stwierdzono u niego ani oddechu ani reakcji źrenic na światło. Stwierdzono natomiast brak tętna. Funkcjonariusze przystąpili do natychmiastowej reanimacji wzywając jednocześnie zespół Pogotowia Ratunkowego. Na skutek podjętych działań udało się uratować mężczyznę – informuje Straż Miejska.

Reklama

Mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala przy ul. Raciborskiej. Pamiętajmy gdy widzimy kogoś leżącego na ławce lub trawie, warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Noce mamy bardzo chłodne, a przez to niebezpieczne.

Z informacji podawanej przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, w tym sezonie z powodu wychłodzenia w regionie zmarła już jedna osoba. Od listopada odnotowano ponad 80 interwencji na infolinii dla bezdomnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.