W dniach od 11-12 września w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Organizacji Pozarządowych. To szczególne wydarzenie zarówno dla organizacji działających w tzw. trzecim sektorze oraz dla mieszkańców miasta. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice, a patronat medialny InfoKatowice.pl. 

Pierwszy dzień Festiwalu to blok szkoleniowo-warsztatowy dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, który rozpocznie się o godzinie 15:00. Organizatorzy zadbali o różnorodność – chętni będą mogli uczestniczyć w spotkaniach w ramach kilku bloków: Nowe technologie w organizacjach pozarządowych; Rozwój organizacji; Działalność zagraniczna w organizacjach pozarządowych; Aspekt psychologiczny w działalności organizacji; wycieczka po Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, która jest partnerem Festiwalu. W prowadzenie warsztatów zaangażowani są przedstawiciele lokalnych NGO’sów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Jednak nie samym działaniem ludzie żyją. Tuż po warsztatach (18:00 – 20:00) odbędzie się wieczorek z integracją – spotkanie podczas którego będzie czas na wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń.

Reklama

W trakcie drugiego dnia powstanie miasteczko organizacji pozarządowych w parku przy pomniku Powstańców Śląskich. Miasteczko podzielone będzie na specjalne strefy – Radosne dzieciństwo, czyli obszar gier i zabaw dla dzieci, Aktywne życie, czyli strefa zawodów sportowych, gier i zabaw sprawnościowych, Śląskie sprawy, czyli kultura i sztuka oraz działania rękodzielnicze; Nasze zdrowie, czyli przestrzeń dla organizacji działających na rzecz szeroko rozumianego zdrowia; Aktywiści lokalni, czyli przestrzeń dla organizacji działających na rzecz rozwoju społeczności lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego.

12 września między 12.00 a 18.00 w strefach blisko 50 organizacji w sposób twórczy i kreatywny przedstawi siebie i swoje działania mieszkańcom Katowic. Organizatorzy zapewniają, że każda z organizacji przygotuje specjalnie na ten dzień ciekawe zajęcia, warsztaty i konkursy. W atmosferze dobrej zabawy będzie czas na wzajemne poznanie się – nie poprzez plakaty, stronę internetową, ale poprzez możliwość spotkania się
i porozmawiania.

Od godz. 12.00 do 15.00 będzie tam można również zapoznać się z pozytywnie zweryfikowanymi projektami ogólnomiejskimi, które zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego Katowice 2016. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach wnioskodawcy będą zachęcać do głosowania na swoje zadania. To doskonała okazja, aby przed oddaniem głosu zapoznać się z ich propozycjami, dowiedzieć się więcej o procedurze Budżetu Obywatelskiego oraz otrzymać materiały promujące proces.

Tego dnia na scenie zaprezentują się artyści związani z Katowicami m.in. Katosie, Cichy Enigma, MatGun, Kabaret „Trąba zza słonia”. Zapraszamy również na przedstawienie „Kraina wszystkich światów”. W centrum Katowic odbędzie się gra miejska, w której udział będzie możliwy dla każdego chętnego. Organizator gry miejskiej, Fundacja Piaskowy Smok zapowiada, że gra dotyczyć będzie żywiołów w Katowicach – wody, powietrza, ziemi, ognia
i DNA. Gra miejska rozpocznie się o godzinie 12:30.

festiwalplakat_art

Szczegółowy program, formularze zgłoszeniowe oraz wszelkie informacje dostępne są na www.fopkatowice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.