W najbliższy piątek rozpoczyna się VIII Festiwal Organizacji Pozarządowych w Katowicach. W tym roku swój udział w Festiwalu zapowiedziało ponad 50 organizacji. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest profesjonalizacja III sektora. Będzie gry, warsztaty i dużo dobrej zabawy pod patronatem InfoKatowice.pl. 

Otwarcie Festiwalu Organizacji Pozarządowych zaplanowano na godzinę 18.30. W piątek wieczorem w „Drzwiach Zwanych Koniem” przy ul. Warszawskiej 37 odbędzie się spotkanie z organizacjami pozarządowymi, którego celem będzie lepsze poznanie się organizacji, wymiana doświadczeń oraz podjęcie dyskusji nt. perspektywy rozwoju sektora NGO. Imprezę w imieniu organizatorów otworzy Waldemar Jan, prezes Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych oraz wiceprezydent Katowic Marzena Szuba. W ramach spotkania odbędzie się dyskusja pt. “Profesjonalizacja III sektora czyli dylematy linoskoczka”.

W sobotę 9 IX – Miasteczko FOP, godz. 11.00-17.00:

Reklama

W tym roku Miasteczko Festiwalowe będzie ulokowane na katowickim rynku, gdzie prezentować się będą organizacje działające m.in. w obszarach: rozwoju lokalnego, zdrowia, kultury, ekologii, pomocy społecznej, wspierania osób z niepełnosprawnością, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, spędzania czasu wolnego. Dzięki czemu każdy będzie mógł lepiej poznać i zrozumieć specyfikę oraz różnorodność sektora pozarządowego. Dlatego w sobotę na rynku można spodziewać się mnóstwa atrakcji – adresowanych zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. W program m.in.:
– integracyjne zabawy dla dzieci i młodzieży: malowanie twarzy, modelowanych balonów, bańki mydlane, zabawy z chustą klanza
– tor z mini-szczudłami oraz nauka podstaw żonglerki
– konkursy wiedzy z zakresu praw zwierząt.
– porady weterynaryjne
– warsztaty metody dramy
– gra „ekonomia społeczna”
– pokazy techniki wirtualnej rzeczywistości i druku 3D
– pokazy wędkarskiego sportu rzutowego
– prezentacja rękodzieła wykonanego przez podopiecznych
– pokazy baristyczne
– pokaz gry speed stacks
– planszowe gry logiczne
– warsztaty majsterkowania dla dzieci
– warsztaty rękodzieła i artystyczne
– prezentacja rad dzielnic
– puzzle składające się z poszczególnych dzielnic Katowic
– rozdawania za darmo książek w ramach akcji „Weź, przeczytaj i przekaż dalej”
– promocja zdrowego trybu życia
– badania profilaktyczne, w tym badania z zakresu samobadania piersi I wiele innych atrakcji oraz okazji do spotkań, rozmów na temat tego, czym na co dzień zajmują się organizacje pozarządowe i jak zmieniają rzeczywistość.

Warsztaty na temat profesjonalizacji III sektora

W ramach Miasteczka odbędą się także warsztaty nt. profesjonalizacji III sektora, adresowane do organizacji, które odbywać w się będą w specjalnie dedykowanym temu namiocie edukacyjnym.

11.00-14.30: Eksperckie porady nt. komunikacji i promocji Prowadzący Kava Studio – agencja kreatywna z Katowic. Dostrzegając, że wokół jest wiele wartych uwagi projektów społecznych, zauważają, ze jednak wciąż wiele inicjatyw pozostaje niezauważonych. Celem konsultacji jest więc sprawienie, aby III sektor coraz lepiej komunikował się ze światem.

15.00: 6 kwadransów z III sektorem nt. ekonomizacji działań Prowadzący Tomasz Pawłowski oraz Łukasz Gorczyński, od lat zawodowo zajmują się wspieraniem III sektora.
15.00-15.15: działalność odpłatna a gospodarcza
15.15-15.30: narzędzia i formy ekonomizacji działań organizacji
15.30-15.45: formy prawne podmiotów prowadzących działalność ekonomiczną
15.45-16.00: dotacje ze źródeł prywatnych i darowizny
16.00-16.15: współpraca z biznesem
16.15-16.30: system wsparcia organizacji pozarządowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.