FOTO: Piotr Uszok / Alberto Gonzalez Garcia

Na początku marca media obiegła informacja o tym, że Piotr Uszok, były prezydent Katowic, a obecnie doradca prezydenta miasta ds. inwestycji, objął stanowisko wiceprezesa tyskiej firmy Carboautomatyka. Informację potwierdził już 5 marca prezes firmy. 13 marca biuro prasowe katowickiego magistratu odpowiedziało nam, że Piotr Uszok…dopiero bierze udział w konkursie, który według prezesa Carboautomatyki wygrał wcześniej.

Nowa praca Piotra Uszoka była tematem zapytania radnego Arkadiusza Godlewskiego z Platformy Obywatelskiej na ostatniej sesji Rady Miasta. Godlewski pytał, czy Piotr Uszok łączy obie funkcje oraz czy zaszła zmiana na stanowisku doradcy prezydenta ds. polityki inwestycyjnej. Dopytywał też o konflikt interesów, bo firma związana jest z miastem gwarancjami wcześniej wykonanych usług.

Najpierw próbowaliśmy poprosić o komentarz do sprawy prezydenta Katowic Marcina Krupę, za pomocą jego asystentki, odpowiadającej za relacje z mediami. Wioleta Niziołek-Żądło nie była jednak w stanie skontaktować się z prezydentem – ten przebywał na wyjeździe w Poznaniu, a później udawał się do Francji. Jak nam tłumaczyła, wykonanie telefonu jest niemożliwe, bo prezydent jest bardzo zajęty. Zadaliśmy więc pytanie mailem i czekamy na odpowiedź.

Postanowiliśmy o sprawę zapytać też w biurze prasowym Urzędu Miasta Katowice. 13 marca dostaliśmy zaskakującą odpowiedź na nasze pytanie, czy Piotr Uszok nadal pozostaje doradcą prezydenta Katowic, pomimo objęcia stanowiska wiceprezesa w prywatnej firmie? – Pan Piotr Uszok poinformował mnie, że bierze udział w konkursie na stanowisko v-ce prezesa Carboautomatyki, poinformował mnie również, że w przypadku wygrania konkursu podejmie decyzję w kwestii pozostania doradcą – odpowiedział nam Dariusz Czapla z katowickiego magistratu.

Natomiast na łamach portalu WNP.pl Henryk Stabla, szef Carboautomatyki, już 5 marca mówił, że Piotr Uszok startował na stanowisko wiceprezesa i konkurs wygrał. Natomiast od 23 lutego nazwisko byłego prezydenta Katowic widnieje w rejestrze sądowym spółki, który jest dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Można go pobrać tutaj. Według dokumentu Piotr Uszok jest wiceprezesem firmy.

8 KOMENTARZE

  1. Skandal i chamstwo, że Uszok jest nagle w firmie, która jest związana z miastem i ma problemy finansowe !! Aczkolwiek Pan “Subaru” Godlewski niech popatrzy na siebie i swoje powiązania kapitałowo-finansowe…. Politycy to zwykłe……. WSTYD !

  2. Jeżeli jest wiceprezesem i o tym nie wie, dla mnie wniosek jest tylko taki, że nie został wiceprezesem po to, żeby tam pracować…
    W końcu spółce przyda się taki “wiceprezes”, on kasą też nie pogardzi.
    Godlewski na tyle długo współpracował z Uszokiem, że pewnie wie, jakie pytania zadać i o co tu chodzi 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.