Od lutego były prezydent Katowic Piotr Uszok jest wiceprezesem tyskiej firmy Carboautomatyka. Jednocześnie ciągle jest doradcą prezydenta Marcina Krupy ds. inwestycji w mieście. My zapytaliśmy w trybie dostępu do informacji publicznej jakie prace i na jaką kwotę wykonywała w Katowicach firma wiceprezesa Uszoka w latach 1998-2015. Cenę usługi wykonanej przy budowie Międzynarodowego Centrum Kongresowego miasto utajniło.

Czytaj również: Piotr Uszok nie wie, że jest wiceprezesem. Miasto też nie wie. Chaos w magistracie?

W sumie Carboautomatyka w sprawdzanych przez nas latach wykonała na rzecz miasta 11 zleceń. 5 na rzecz Wydziału Zarządzania Kryzysowego – chodzi tutaj o konserwację i utrzymanie systemu monitoringu w mieście, w sumie na ponad 230 tys. złotych.

Kolejne 5 zleceń na rzecz Urzędu Miasta było już na wyższe kwoty z czego najwięcej bo ponad 6,6 mln złotych kosztowały prace w Spodku. Chodzi o zaprojektowanie i wykonanie, wraz z robotami dodatkowymi, sieci CCTV z sygnalizacją pożaru oraz dźwiękowym systemem ostrzegawczym. Pozostałe zlecenia opiewały w sumie na nieco ponad 200 tys. złotych.

Utajnione prace przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym

W pracach przy MCK firma, w której obecnie pracuje Piotr Uszok, była podwykonawcą Warbudu. Przez nieco ponad rok realizowała zadanie pod nazwą: “wykonanie robót instalacyjnych silnoprądowych na budowie Międzynarodowego Centrum Kongresowego (…)”. Miasto utajniło, ile zostało zapłacone podwykonawcy za usługę świadczoną od września 2013 do września 2014 roku. Utajnienie informacji zdziwiło radnego Arkadiusz Godlewskiego.

– Mamy do czynienia z wydatkowaniem środków publicznych, nie ma mowy o żadnym utajnianiu informacji – mówi Arkadiusz Godlewski. – Wszystko musi  być absolutnie transparentne, ogólnie dostępne dla opinii publicznej. Jeżeli ktoś nie chce mówić prawdy, nie mówi prawdy, próbuje zwlekać z udostępnieniem informacji publicznej, to w sposób naturalny budzi to wątpliwości – dodaje radny.

Portal InfoKatowice.pl wystąpił do katowickiego magistratu o odtajnienie kwoty zapłaconej Carboautomatyce.

5 KOMENTARZE

  1. ręka rękę .. dajesz zarobić to później zapewniają Ci dozgonną pensję/emeryturę na poziomie v-ce prezesa. A Pan Zawadzki chce jeszcze tablice Uszokowi w mury kongresowe wmurować ! Boże patrzysz na to i nie grzmisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.