FOTO: http://pl.wikipedia.org/

Marek K., były prezes firmy Eko – Szop’’ sp. z o.o., został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledzcze.

Na zarządzenie prokuratora Centralne Biuro Śledcze dokonało zatrzymania Marka K., byłego prezesa firmy ,,Eko – Szop’’ sp. z o.o. Podejrzanemu zostały przedstawione dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy kierowania w okresie od maja 2010 roku do sierpnia 2013 roku zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalnym składowaniem i usuwaniem odpadów niebezpiecznych, w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu ludzi.

Drugi zarzut dotyczy nielegalnego składowania i usuwania odpadów niebezpiecznych w Katowicach, Mysłowicach i innych miastach województwa śląskiego, między innymi poprzez przyjmowanie odpadów ciekłych i wylewanie ich bezpośrednio do gleby, do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych, mieszania odpadów ciekłych ze stałymi i wywożenia ich w nielegalne miejsca.

Reklama

– Marek K. nie przyznał się do udziału w grupie przestępczej, przyznał się natomiast do drugiego zarzucanego mu czynu – informuje Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej. – Z uwagi na wysokie zagrożenie karą zarzucanych mu przestępstw i uzasadnioną obawę matactwa prokurator, wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wczoraj Sąd Rejonowy w Katowicach uwzględnił ten wniosek – dodaje Zawada-Dybek.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od lutego 2014 roku w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. W śledztwie obok Marka K. zarzuty związane z udziałem w grupie przestępczej i zarzuty związane z nielegalnym składowaniem i usuwaniem odpadów przedstawiono 11 osobom.

1 Komentarz

  1. WITAM INTRYGUJACY FAKT W MYSZKOWIE ARESZTOWANO IZABEZPIECZONO MAJATEK SPRAWCOW W ZWIAZKU Z ODPADAMI CHEMICZNYMI TUTAJ NIESTETY NIC TAKIEGO NIE SLYSZALEM A SZKODA BO MIASTO MOGLOBY ODZYSKAC CZESC PIENIEDZY BO NA STO PROCENT WSZYSCY ZAMIESZANI W PRZESTEPCZY PROCEDER PRZEPISALI MAJATKI NA OSOBY TRZECIE NATOMIAST NIE ZROZUMIALE TEZ JEST DLACZEGO NIKT NIE ANALIZUJE ZWIAZKU FIRMY EKO HARPOON W TEJ SPRAWIE A PRZECIEZ DO PAZDZIERNIKA JEJ WLASCICIELE WYWOZILI MAJATEK NIBY -EKO SZOPU- DO CZASTKOWA MAZOWIECKIEGO CIEKAWE DLACZEGO TO EKO HARPOON PRZYSLAL PROKURENTA Z FIRMY EKO IMPEX DLACZEGO WLASCICIEL EKO HARPOON KAZAL PRZESYLAC PIENIADZE NA KONTO TEJ FIRMY Z DOKUMENTOW WYNIKA ZE TRZY RAZY DOSTALEM WYNAGRODZENIE Z TEJ FIRMY A POZNIEJ RESZTA PIENIEDZY ZGINELA DLACZEGO TO WLASCICIEL EKO HARPOON WE WRZESNIU 2014 ROKU WEZWAL MNIE NA ROZMOWE DO BIUROWCA GDZIE OBECNI BYLI WLASCICIEL EKO HARPOON- WLASCICIEL EKO IMPEX BOGDAM M. PREZES LUB PROKURENT EKO SZOPU BO CO CHWILA ZAMIENIALI SIE STANOWISKAMI DLA MNIE TO WIELKA FIKCJA I OSZUSTWO. JESZCZE JEDNA FIKCJA BYL NOWY PREZES JAKIS ZUKOWSKI CZLOWIEK KTOREGO NIE WIDZIALEM NIGDY NA OCZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.