Prace drogowe w Katowicach / fot. Infokatowice.pl
Reklama

Katowickie Wodociągi wyłoniły wykonawcę przebudowy sieci wodociągowej w ulicy Pawła Dytrycha w dzielnicy Dąbrówka Mała.

W listopadzie 2014 roku spółka Katowickie Wodociągi S.A. ogłosiła przetarg na modernizację sieci wodociągowej i przyłączy do budynków w ulicy Pawła Dytrycha w dzielnicy Dąbrówka Mała. Zostanie wykonana sieć zasilająca i przebudowa sieci rozdzielczej. Wykonawcę zobowiązano także do utrzymania ruchu publicznego na ulicy P. Dytrycha oraz dojść do budynków mieszkalnych. Przetarg wygrała firma „Instalex” Urbańczyk-Zielazny z Chełmu Śląskiego, która zaoferowała wykonanie robót za cenę netto 144 808,48 złotych.

Reklama

W ulicy P. Dytrycha przebiega obecnie sieć wodociągowa z rur stalowych, która oprócz funkcji zasilania budynków mieszkalnych w wodę do celów bytowych służy również do celów ochrony przeciwpożarowej (stąd sieć wyposażona jest w hydranty podziemne). Projektowany nowy wodociąg ma zastąpić istniejącą sieć wodociągową, wykonaną na początku lat sześćdziesiątych XX wieku. Ułożenie nowych rur w miejscach, gdzie ulica posiada nawierzchnię asfaltową, będzie wykonane za pomocą przewiertu, a w miejscach pozostałych (jezdnia nieutwardzona) zastosowane będą wykopy.

Już wcześniej w latach 2013-2014 w ulicy Dytrycha ułożono sieć kanalizacyjną, po czym odtworzono jezdnię i chodniki.

Komentarz:

Kolejny raz nasuwa się pytanie, dlaczego nie wykonano wszystkich robót jedna po drugiej? Znów obserwujemy często spotykanie zjawisko „kopania” w jezdni kilka razy w roku, a przecież uzgodnienia dla modernizacji sieci wodociągowej w ulicy Dytrycha rozpoczęły się już w 2012 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.