Foto: Radni podczas sesji /Infokatowice.pl

Forum Samorządowe i Piotr Uszok zdobyło 12 mandatów, Platforma Obywatelska 8, Prawo i Sprawiedliwość 6, a Ruch Autonomii Śląska 2. Żadnego radnego nie będzie miało SLD.

Pierwsze miejsce w wyborach zdobyło Forum Samorządowe i Piotr Uszok, które będzie miało 12 radnych, o dwóch więcej niż cztery lata temu. Radnymi Forum w tej kadencji będą: Marcin Krupa (jeśli zostanie prezydentem zastąpi go kolejna osoba na liście), Krystyna Siejna, Krzysztof Pieczyński, Jerzy Forajter, Tomasz Rokicki, Dariusz Łyczko, Piotr Uszok, Adam Skowron, Borys Pronobis, Józef Zawadzki, Maciej Biskupski, Damian Stępień. Warto zwrócić uwagę, że do rady nie dostało się kilku obecnych radnych, w tym m.in. Tomasz Szpyrka i Jerzy Dolinkiewicz i Stanisława Wermińska.

Reklama

Drugie miejsce w wyborach zajęła Platforma Obywatelska, która do rady wprowadziła 8 osób, a więc aż o 5 mniej niż w poprzedniej kadencji. PO reprezentować będą: Małgorzata Smoleń, Tomasz Maśnica, Arkadiusz Godlewski, Bożena Rojewska, Barbara Wnęk, Magdalena Wieczorek, Witold Witkowicz oraz Andrzej Zydorowicz. W tej kadencji w radzie zabraknie więc m.in. Darii Kosmali, Adama Warzechy, Tomasza Godźka i Stanisława Włocha.

Trzecie miejsce przypadło PiS. Partia poprawiła wynik sprzed czterech lat. Wtedy wprowadziła czterech radnych, w tym roku sześciu. Są to: Krystyna Panek, Piotr Pietrasz, Bartosz Wydra, Michał Luty, Jacek Piwowarczuk oraz Mariusz Skiba.

Ostatnim ugrupowaniem w radzie będzie Ruch Autonomii Śląska. Cztery lata temu RAŚ nie miał żadnego radnego, obecnie będzie reprezentowany przez dwie osoby: Marka Nowarę i Aleksandra Uszoka.

SLD, które w poprzedniej kadencji miało jednego radnego, obecnie nie zdobyło żadnego mandatu. Podobnie jak inne komitety, które startowały w wyborach do rady.

4 KOMENTARZE

  1. To w Bona Fides chyba święto. Wszyscy radni, których krytykowaliście są poza radą, chociaż część miało wysokie miejsca na listach. Brawo za skuteczność.

  2. Przypuszczam że świętowanie w Bona Fides będzie miało miejsce jak poprawią się aspekty partycypacji i społecznego podejmowania decyzji oraz model współpracy UM-mieszkańcy, RM-mieszkańcy. Z punktu widzenia jakości systemu demorkatycznego i dążenia do tworenia wysokiej kultury demokracji, dobór nazwisk nie ma znaczenia. Jeśli woją dzialąnaią Bona Fides podniosło tą jakość w trakcie ubiegłej kadencji – a wierzę że tak właśnie jest – to ten fakt sam w sobie jet sukcesem.

  3. W radzie zasiądzie więc dwóch Uszoków: obecny (Piotr) i “ten lepszy” (Aleksander). Chyba dobrze, że zabraknie w niej Ziętka, jego dynastia mogłaby bez trudu obsadzić wszystkie miejsca.
    Pozdrowienia z najmniejszej dzielnicy Katowic!
    koszutka.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.