FOTO: Infokatowice.pl

Neony z Katowickiego Składu Neonów: Kino MILLENIUM, Boże Dary, KATOWICE i cztery litery z napisu MARIACKA przez dwa tygodnie świecić będą na specjalnej konstrukcji na placu Szewczyka przed Galerią Katowicką. Na rogu ul. 3 Maja i Stawowej zawisł zrekonstruowany neon z herbaciarni Randia.

Ekspozycja trwa od 4 do 18 listopada br. w dwóch lokalizacjach. Pierwszą jest plac Szewczyka, gdzie na specjalnie zamontowanej konstrukcji rozbłysnęły: Kino MILLENIUM, Boże Dary, KATOWICE i cztery litery z napisu MARIACKA. Kilkadziesiąt metrów dalej – na rogu ulic Stawowej i 3 Maja zamontowany został słynny kolorowy czajniczek z dawnej herbaciarni RANDIA (wiernie zrekonstruowany na podstawie dokumentacji technicznej przez Miłosza Łankiewicza z katowickiej pracowni – Neon IRSA). Projektantem neonu, jednego z setek dawniej rozświetlających centrum Katowic, jest jego ojciec – Zbigniew Łankiewicz.

Neony w przestrzeni miejskiej prezentowane są w ramach projektu Reaktor Katowice, który towarzyszy XVI Ogólnopolskiemu Festiwalowi Sztuki Reżyserskiej Interpretacje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.