Mural przy ulicy 3 Maja / fot. UM Katowice
Reklama

Po Katowicach będzie można spacerować z przewodnikiem. Będą przechadzki szlakiem moderny, murali, neonów i bluesa, zapowiadają miejscy urzędnicy. To oferta dla mieszkańców spędzających lato w mieście, a także tych, którzy odwiedzają Katowice.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie. W wakacyjnym czasie szczególnie często zdarza nam się powtarzać te słowa” – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. „Jestem przekonany, że również w Katowicach są jeszcze przestrzenie, które czekają na odkrycie przez mieszkańców. Może są to miejsca, które często mijamy w drodze do pracy czy na zakupy, ale nie mamy czasu na to, by zatrzymać się przy nich na dłużej. Propozycja wycieczki z przewodnikiem po Katowicach to jedyna okazja, by zwrócić uwagę na detale, które zwykle umykają naszej uwadze, a także by dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, w którym się żyje. Zapraszam na wyjątkowe spacery po Katowicach” – dodaje prezydent.

Reklama

Miasto, szczególnie uwadze miłośnikom dobrego designu poleca szlak neonów. Wiosną szlak został rozbudowany o kolejne punkty – obecnie jest ich już 14, m.in. w rejonie niedawno wyremontowanej ulicy Dworcowej.

„W ubiegłym roku Katowice stworzyły Szlak Neonów. W siedmiu punktach w rejonie Rynku oraz ulic 3 Maja i Stawowej znalazły się ekspozytory z miniaturami oryginalnych neonów, a także plansze z archiwalnymi zdjęciami i informacjami o historii tych dzieł. 15 czerwca uruchomiliśmy drugą część szlaku. Zapraszamy do zwiedzania jej z przewodnikiem. To rozwinięcie pierwszej ścieżki katowickiego szlaku neonów w kierunku ulic Dworcowej i Mariackiej” – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji urzędu miasta Katowice.

W ubiegłych miesiącach powstały też w Katowicach nowe murale – szlak cały czas się powiększa. Podczas tegorocznych spacerów będzie można zobaczyć wybrane realizacje z terenu Śródmieścia i sąsiednich dzielnic.

Spacery będą się odbywały w kolejne letnie weekendy. O dokładnych terminach i wszystkich szczegółach wycieczek Urząd Miasta Katowice będzie informował na profilu facebookowym miasta. Udział w spacerach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy – osobiście w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13 lub mailowo: katowice@silesia.travel. Pierwszy spacer już w najbliższy piątek o godz. 21:00 szlakiem katowickich neonów. W kolejne weekendy będzie także okazja, by z przewodnikiem zwiedzić szlak murali, moderny czy bluesa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.