Neon z napisem "Kwiaty" / fot. InfoKatowice.pl

Dzisiaj po zmroku w Katowicach zabłysną dwa nowe neony, które pojawiły się na Rynku i w Strefie Kultury. W sumie neony kosztowały prawie 80 tys. zł.

O neon z napisem Strefa Kultury Katowice przy ul. Dobrowolskiego wnioskował Radny Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego.

– Neony wracają do łask w Katowicach. Są estetyczną formą reklamy, która jednocześnie nawiązuje do historii miasta – tłumaczył Katowiczanin 2016 Roku w plebiscycie InfoKatowice.pl. To nie będzie pierwszy neon w Strefie Kultury, bo swój ma już Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

Reklama
Neon w Strefie Kultury / fot. UM Katowice

Natomiast na Placu Kwiatowym, na pawilonie zabłyśnie napis „Kwiaty”. Oba neony kosztowały tyle, co dobry samochód – 79 938 zł brutto. Na  Rynku znajdują się też inne neony – małpki oraz „Zachód Słońca”, który wisi nad korytem Rawy.

W Katowicach ciągle trwają konsultacje społeczne dotyczące zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń w mieście Katowice. Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w sprawie reklam oraz tego, czy neony powinny wrócić do Katowic.

 – Zachęcamy mieszkańców miasta, przedsiębiorców oraz zarządców nieruchomości lub ich przedstawicieli do wzięcia udziału w badaniu ankietowym. Formularz dostępny jest do 27 marca. Można wypełnić go elektronicznie pod adresem www.konsultacje.katowice.eu lub pobrać wersję tradycyjną (papierową) w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Katowice (Rynek 1) oraz w Miejskim Domu Kultury w Zarzeczu  – mówi Ewa Biskupska, rzecznik Urzędu Miasta.​​

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.