FOTO: www.facebook.com/centrumwolontariatu

Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza do udziału w 15. edycji konkursu na wolontariusza roku Barwy Wolontariatu.

Konkurs ten jest kierowany do organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami. Jest okazją, by w sposób szczególny docenić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie i aktywność na wielu polach. Konkurs jest również szansą na promocję i upowszechnianie dobrych praktyk współdziałania organizacji z wolontariuszami.

Kim byli laureaci i wyróżnieni w zeszłych latach? – Mateusz Przybyła jako wolontariusz wspiera drużynę rugby na wózkach – wymienia Dariusz Stawik z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. – Wolontariuszki seniorki w Bibliotece Śląskiej skanują książki, by były dostępne przez internet dla wszystkich zainteresowanych. Małgorzata Żywina sama nie słyszy, ale w każdym tygodniu uczy osoby głuchonieme języka migowego. Były niezwykle aktywne szkolne kluby wolontariatu, a nawet… Klub Młodego Wolontariusza przy przedszkolu w Lublińcu.

Reklama

Zgłoszeń kandydatów do nagrody dokonywać mogą organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy oraz sami wolontariusze.

Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie – regionalnym, wybrani zostaną laureaci regionalni (na poziomie województw). Rozstrzygnięcie nastąpi podczas Śląskiej Gali Wolontariatu na początku grudnia w Katowicach.

Zgłoszenia laureatów zostaną przekazane do etapu ogólnopolskiego. Na tym etapie Kapituła dokona wyboru dziesięciu nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy. Z tej grupy podczas Gali Wolontariatu w Warszawie wyłonionych zostanie trzech zwycięzców.

Termin nadsyłania zgłoszeń 31 października 2014r.

Zgłoszenia kandydatów z województwa śląskiego należy przesyłać na adres:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach
ul. Warszawska 19
40-009 Katowice
tel. kom: 502 771 669
e-mail: katowice@wolontariat.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.