Biblioteka Śląska w Katowicach / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl

W poniedziałek w Bibliotece Śląskiej odbędzie się prelekcja w ramach cyklu Spotkania podróżnicze. Bohaterką spotkania będzie Renata Matusiak opowiadająca o swoich dwóch pobytach w Afganistanie.

Osoby, które przyjdą w poniedziałek do Biblioteki Śląskiej będą świadkiem niezwykłej opowieści z dwukrotnego pobytu w Afganistanie – kraju o zapachu kardamonu, krainie pięknych i dumnych ludzi. Opowieść dotyczyć będzie zwykłego, czyli niemedialnego życia Afgańczyków. Ludzi otwartych na globalizację, a zarazem pielęgnujących swoje tradycje. Kobiet noszących zwiewne szaty i czerniących oczy siurmą oraz malujących henną misterne wzory na dłoniach i stopach z okazji najważniejszych świąt. Mężczyzn ceniących honor ponad wszystko. Przemian zachodzących od ponad dziesięciu lat, o tym, jak odbudowuje się ten kraj, jak żyją ludzie, jak pracują, a także o tysiącleciach kultury i historii, zwyczajach i obyczajach.

Spotkanie prowadzine będzie przez Renatę Matusiak, nauczycielkę, bibliotekarkę, z zamiłowania podróżniczkę. Matusiak odwiedziła dotąd 48 krajów, podróżując sama, niskobudżetowo, najczęściej autostopem. Mieszka w domach miejscowych, dzięki czemu zawsze jest blisko kultury i zwyczajów odwiedzanych miejsc, skąd w pamięci przywozi niesamowite pejzaże i dziesiątki interesujących zasłyszanych ludzkich historii.

Reklama

Spotkanie odbędzie się sali Parnassos Biblioteki Śląskij w poniedziałek 6 października o godz. 17.00. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.